Pogoda nie rozpieszcza przed świętami. Sprawdzamy, jak długo jeszcze będziemy zmagać się z silnym wiatrem i opadami

Sprawdzamy na popularnym na Facebooku profilu Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim prognozę na najbliższe dni. Z silnym wiatrem i dodatkowo opadami śniegu będziemy się zmagać przynajmniej do jutra.

Fot. Archiwum/Marek Augustyniak

Od wczoraj nad regionem przechodzi niż Zoltan. Silny wiatr, opady deszczu, a na Bałtyku sztorm zdominowały aurę przed świętami. Sprawdzamy, do kiedy będzie niespokojnie.

Dziś (22.12) nadal będzie silnie wiać. W porywach nawet do 119 km/h. 23 grudnia wiatr nieznacznie osłabnie – w porywach może wiać do 98,6 km/h. W Wigilię wiatr jeszcze bardziej zwolni, by w kolejnych dwóch dniach nieco znowu przyśpieszyć. Pogoda jest dynamiczna i prognozy mogą jeszcze zostać skorygowane.

Prognoza pogody na piątek (22.12). Źródło: Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim (https://pogoda-zachodniopomorskie.pl/)

W dzień zachmurzenie duże i umiarkowane. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej we wschodniej części województwa do 10 cm. Temperatura maksymalna od 1°C na wschodzie do 4°C nad morzem i na zachodzie województwa. Wiatr silny, w porywach do 90 km/h, na wybrzeżu bardzo silny, w porywach do 120 km/h, północno-zachodni. Na wschodzie możliwe zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej we wschodniej części województwa do 5 cm. Temperatura od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany nad morzem jeszcze silny, w porywach do 90/100 km/h, północno-zachodni i zachodni. Porywisty wiatr powodować będzie zawieje śnieżne. (Autor: Daniel Obrzanowski)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend