Poidełko już zamontowane. Jeżeli są tu jakieś dzieci, to prosimy: nie wsypujcie piasku do miski

Na osiedlu Ogrody zostało zamontowane poidełko dla zwierząt. Teraz wychodząc z psem na spacer nie trzeba dźwigać butelki z wodą. Wystarczy podejść do zamontowanej miski z kranikiem i nacisnąć spust.

Poidełko ma się też pojawić przy Regionalnym Centrum Kultury. Kolejną rozważaną lokalizacją są tereny zielone wzdłuż ulicy Rzecznej, nieopodal rzeźby „Ławica”.

– Z montażem trzeciego poidełka poczekamy i zobaczymy jak one się sprawdzają w tych dwóch pierwszych lokalizacjach – mówi Paweł Hryciów, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, które zamontowały instalację.

Jak mówi prezes MWiK, czasami pojawią się zupełnie nieoczekiwane komplikacje. Na przykład na osiedlu Ogrody dzieci z pobliskiego placu zabaw uparcie wsypują piasek do miski i cała instalacja się zatyka. Pracownicy „Wodociągów” już kilkukrotnie byli wzywani do naprawy poidełka.

Tymczasem psy upodobały sobie to „źródełko”.
– Czasami w domu nie chce pić wody, a jak wychodzimy na spacer, to tu pije do oporu – mówi z uśmiechem mężczyzna, którego spotkaliśmy z jego pupilem przy poidełku.

poidelka 1024x768 - Poidełko już zamontowane. Jeżeli są tu jakieś dzieci, to prosimy: nie wsypujcie piasku do miski

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 17 października, 17:02 Lupilu

    Bardzo dobry pomysł. W każdym parku przydałoby się poidełko.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend