Policja ostrzega: Oszuści podający się za wnuczka lub policjanta znowu aktywni

Po raz kolejny ostrzegamy osoby starsze przed oszustami, którzy usiłują wyłudzać pieniądze. Przestępcy dzwonią i podają się za członka rodziny w kłopotach. Dzisiaj na terenie powiatu kołobrzeskiego odnotowano kolejne przypadki oszustw wobec seniorów.

Na szczęście w żadnym nikt nie został oszukany. W tym tygodniu ponownie odnotowaliśmy zgłoszenia od seniorów, do których zadzwonili oszuści. Przestępcy w swoich legendach podają się za „wnuczka”, „policjanta” lub „członka rodziny”. Ich celem są oszczędności osób starszych, które pod przykrywką różnych historii próbują wyłudzić.

Bardzo często dzięki świadomości seniorów, oszuści sami kończą rozmowę telefoniczną, nie osiągając zamierzonego celu. Dzisiaj mieszkańcy powiatu odbierali telefony około godziny 12.00. Dzwoniący podawali się, za członka rodziny w kłopotach za granicą gdzie spowodowali wypadek i niezbędne są pieniądze na pomoc prawną.

SENIORZE! Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy ani nie przelewać pieniędzy na podane konta. Jeśli ktoś informuje nas o jakimś wydarzeniu w rodzinie, należy zadzwonić i potwierdzić taką informację. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować Policję.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend