Ponad 6,5 tysiąca uczniów z kołobrzeskich podstawówek i szkół średnich z pow. kołobrzeskiego rozpoczyna dziś wakacje

You are currently viewing Ponad 6,5 tysiąca uczniów z kołobrzeskich podstawówek i szkół średnich z pow. kołobrzeskiego rozpoczyna dziś wakacje

Dziś kończy się rok szkolny. Wakacje rozpoczyna ponad 6,5 tys. uczniów z kołobrzeskich szkół podstawowych i średnich z pow. kołobrzeskiego.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa w szkołach nie odbędą się uroczyste apele z okazji zakończenia roku szkolnego. Jak mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski „To będzie zupełnie inne zakończenie roku szkolnego. Nie należy go wiązać z tym tradycyjnym zakończeniem roku, podczas którego przeprowadzany jest uroczysty apel z wręczeniem dyplomów, nagród oraz wyróżnień za wyniki w nauce i sporcie. W tym roku uczniowie odbiorą świadectwa w gronie jednej klasy ze swoim nauczycielem wychowawcą”.

Wakacje rozpoczyna dziś 3913 uczniów kołobrzeskich szkół podstawowych z 205 klas. 434 to uczniowie klas VIII, którzy kończą edukację podstawową.

Najwięcej uczniów kończy klasę V – 653 osoby. Najmniej klasę IV – 230 osób.

W tym roku pani Prezydent Miasta Anna Mieczkowska przyznała łącznie 135 nagród za wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne i szczególne osiągnięcia sportowe.

88 to nagrody indywidualne I stopnia (500 lub 700 zł – w zależności od osiągnięcia), 19 to nagrody zespołowe I stopnia oraz 33 nagrody indywidualne II stopnia (200-350) zł.

Rekordzista to uczeń z SP 7 otrzymał 5 nagród – trzy I stopnia oraz dwie II stopnia.

Łączna kwota przyznanych nagród to 59.550 zł

Z kolei uczniów szkół średnich w Kołobrzegu i pow. kołobrzeskim, którzy kończą dziś rok szkolny 2019/2020 jest 2 668.

Dodaj komentarz