Policjanci skontrolowali 63 samochody. Większość kierowców miała coś na sumieniu

Kołobrzescy policjanci włączyli się do działań krajowych pod nazwą „PRĘDKOŚĆ”. Głównym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

W ubiegłym tygodniu, również na terenie województwa zachodniopomorskiego przebiegały działania pn. „PRĘDKOŚĆ”. Kołobrzeskie patrole wydziału ruchu drogowego, biorące w nich udział, pełniły służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Do działań w powiecie kołobrzeskim skierowano 12 funkcjonariuszy WRD KPP Kołobrzeg, którzy skontrolowani w sumie 63 pojazdy. Policjanci ujawnili w sumie 54 wykroczenia w tym przy wykorzystaniu ręcznego miernika prędkości lub wideorejestratora 48 przekroczeń prędkości.

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Apelujemy więc o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Bądźmy czujni przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 21 maja, 01:09 Julia

    niemców łapcie w końcu… oni nawet na rondach robią taki cyrk, że głowa mała.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend