Pomóż sam sobie. Odbierz Kopertę Życia

W starostwie kołobrzeskim można odbierać tzw. Koperty Życia, które są nieocenioną pomocą dla ratowników medycznych. Dzięki nim służby medyczne mogą skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie interwencji. Koperty wydawane są bezpłatnie.

Akcji patronuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie i jest skierowana przede wszystkim do osób niepełnoprawnych, chorych, starszych czy samotnych. Ale nie tylko, bowiem każdy, kto czuje taką potrzebę, może bezpłatnie odebrać Kopertę Życia.

Akcja polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanej Kopercie najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, grupie krwi, kontaktu do najbliższych osób. Pomaga w tym czytelny formularz dołączony do Koperty. Ważne, aby formularz został podpisany przez lekarza prowadzącego. W Kopercie można umieścić również aktualne wyniki badań czy ostatnią kartę informacyjną z pobytu w szpitalu.

Kopertę w specjalnej ochronnej folii należy umieścić w widocznym miejscu w przedpokoju, zaraz przy wejściu do mieszkania (np. przykleić na lustrze czy drzwiach, bądź położyć na szafce), a na wewnętrznej stronie drzwi wejściowych nakleić dołączoną do Koperty specjalną naklejkę: „Tu jest Koperta Życia”. Będzie to informacja dla lekarzy i ratowników, że w pomieszczeniu jest Koperta Życia, gdy konieczna będzie interwencja.

Osoby starsze czy mieszkające samotnie mogą w danej chwili nic nie pamiętać, mogą być nieprzytomne albo nie mogą mówić. Właśnie wtedy Koperta Życia w przedpokoju jest nieocenioną pomocą dla ratowników medycznych! Dzięki niej służby medyczne będą mogły skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji.

O kołobrzeskiej akcji poinformowana jest również Policja i Straż Pożarna.

Kopertę Życia wraz z kartą informacyjną można nieodpłatnie odebrać:

Starostwo Powiatowe
Plac Ratuszowy 1
Biuro Podawcze pokój nr 3
tel. 94 35 476 18 wew. 133,191

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności
ul. Artura Grottgera 11.

koperta zycia 720x1024 - Pomóż sam sobie. Odbierz Kopertę Życia

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend