Ponad 50 zablokowanych kont użytkowników w systemie miejskiej wypożyczalni rowerów

Dziś od godz. 2 do 7 nieczynne były stacje Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego. W tym czasie skontrolowano wszystkie wypożyczalnie i rowery. To reakcja na liczne ostatnio porzucenia jednośladów.

Internet pełen jest zdjęć wrzuconych przez kołobrzeżan na których widać miejskie rowery zostawione gdzie popadnie – na podwórkach, trawnikach czy nawet w śmietniku.  Operator wypożyczalni, warszawski Nextbike, postanowił więc przyjrzeć się problemowi i na kilka godzin zawiesił możliwość skorzystania z KRM. W tym czasie została przeprowadzona kontrola liczby rowerów w systemie. Okazała się, że tym razem wszystkie są na miejscu. Stwierdzono za to pojedyncze usterki wynikające z bieżącej eksploatacji, które jak nas zapewniono, zostaną niezwłocznie usunięte.

Nie obyło się jednak bez kar. 52 użytkownikom zablokowano konta w KRM. Kolejnych dwóch otrzymało kary finansowe.

– W związku z przypadkami porzucania rowerów w ostatnich tygodniach dokonaliśmy analizy wszystkich tego typu przypadków i zablokowaliśmy konta tym użytkownikom, którzy dopuścili się nieregulaminowego zachowania. – mówi Marek Pogorzelski z firmy Nextbike –  W przypadku przekroczenia 12 godzin wypożyczenia użytkownicy zostali również obciążeni regulaminową opłatą w wysokości 200 złotych.

W związku z licznymi ostatnio przypadkami zostawiania rowerów poza stacjami firma Nextbike uruchomiła specjalny numer telefonu, pod którym mieszkańcy Kołobrzegu mogą zgłaszać przypadki porzuconych rowerów – 22 244 13 13.

W tym sezonie zanotowano już w Kołobrzegu 28 tysięcy wypożyczeń. W systemie zarejestrowanych jest już ponad 8600 użytkowników. Tylko w tym sezonie pierwszych rejestracji dokonało ponad 3000 nowych użytkowników.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend