Pracowity weekend. Mundurowi podsumowali policyjną akcję „Sunrise 2017”

Wraz z końcem weekendu zakończyła się policyjna operacja „SUNRISE 2017”.

Jej celem było zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym w tym czasie Kołobrzeg. Jednocześnie patrole drogówki czuwały nad bezpieczeństwem oraz dbały o zapewnienie płynności ruchu na ulicach miasta i na wszystkich drogach dojazdowych do Kołobrzegu.

W związku z operacją „SUNRISE 2017” zatrzymano 83 osoby. 46 z nich posiadało przy sobie środki odurzające, głównie była to amfetamina, marihuana, ecstasy i mefedron.

Na terenie Kołobrzegu oraz drogach dojazdowych policjanci zatrzymali 26 nietrzeźwych kierujących, kolejnych 45 kierowców popełniło wykroczenia prowadząc pojazd w stanie po użyciu alkoholu.

7 osób prowadzących pojazd było pod wpływem działania środków działających podobnie do alkoholu.

Policjanci za wykroczenia w ruchu drogowym oraz wykroczenia porządkowe nałożyli ponad 1100 mandatów karnych, zatrzymali 125 dowodów rejestracyjnych oraz 51 praw jazdy.

Zabezpieczenie tak dużej imprezy wymagało zaangażowania sporych sił. W tym roku nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas imprezy „SUNRISE FESTIVAL 2017” czuwało ponad 470 policjantów oraz ponad 100 funkcjonariuszy innych służb.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend