Prawie dwa razy więcej chętnych na miejskie mieszkanie niż dostępnych lokali. Co teraz?

Zakończył się nabór uzupełniający wniosków o najem mieszkania na powstającym miejskim osiedlu na Witkowicach. Po pierwszej turze zostało jeszcze do rozdysponowania 35 lokali.

W terminie drugiego naboru wpłynęło 66 wniosków, tj. prawie dwa razy tyle niż jest mieszkań (35). Teraz wnioskodawcy mają czas na uzupełnienie dokumentów. Następnie weryfikacją wniosków zajmie się komisja. Lista najemców zostanie ułożona na podstawie zdobytych punktów. Dodatkowe punkty można otrzymać m.in. za każde dziecko, za posiadanie wkładu oszczędnościowego gromadzonego na rachunku bankowym na cele mieszkaniowe, (tj. książeczka mieszkaniowa wystawiona do dnia 23 października 1990 r.) oraz gdy wnioskodawca tworzy rodzinę zastępczą. Gdy wnioski zdobędą tę samą liczbę punktów – decyduje data jego złożenia.

Kryteria pierwszeństwa oraz zasady przeprowadzenia oceny punktowej zostały opublikowane na stronie dedykowanej programowi – witkowice.kolobrzeg.eu.

„Mieszkania dla rozwoju” to miejski program dla tych, którzy nie mają możliwości uzyskania kredytu czy wynajęcia własnego lokalu. Cały projekt to cztery budynki po 31 mieszkań (łącznie 124). Pierwszy ma być gotowy do końca roku, drugi na przełomie stycznia i lutego 2024 r. Ale jak zastrzega szefostwo Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które prowadzi inwestycję, terminy te nie są ostateczne, bo zakończenie robót zależy od wykonawcy inwestycji, a nie inwestora.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend