Propozycja zmiany w ruchliwym centrum Kołobrzegu. Jeżeli wystarczy miejsca, powstanie tu rondo

Dziś ( 27.07) odbyło się spotkanie dotyczące organizacji ruchu w centrum miasta. W dyskusji udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Powiatowej Komendy Policji oraz Straży Miejskiej. Obecni byli m.in. prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz komendant Policji Dariusz Hoc i komendant Straży Miejskiej Mirosław Kędziorski.

Fot. Google Maps

Przedstawione zostały wnioski z przeprowadzonych konsultacji społecznych. W toku dyskusji przychylono się do wniosku, formalnie sformułowanego na spotkaniu przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, mających swoje nieruchomości w centrum miasta, aby na skrzyżowaniu ulic Rzecznej i Kamiennej powstało rondo umożliwiające wyjazd pojazdom także w lewą stronę (obecnie jest tam prawoskręt).

To rozwiązanie miałoby poprawić przepustowość ulicy Rzecznej, która przy zakładanym wyciszeniu ruchu, na części ulicy Armii Krajowej i Ratuszowej, jest drogą zbiorczą wyprowadzającą ruch.

-Miasto zweryfikuje czy na skrzyżowaniu ulic Rzecznej i Kamiennej jest wystarczająca ilość miejsca do budowy ronda i jeśli okaże się to możliwe to przystąpi do zaprojektowania inwestycji i zmiany organizacji ruchu w tym miejscu – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy kołobrzeskiego magistratu.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend