Przed amfiteatrem staną tylko Food Trucki czyli budki gastronomiczne na kołach. Gdzie jeszcze będzie sezonowy handel?

Wkrótce kołobrzeski Urząd Miasta ogłosi przetarg na sezonowe punkty handlowe w strefie uzdrowiskowej. Wygra ten kto da więcej.

Jak powiedział nam dziś rzecznik prasowy prezydenta Kołobrzegu Michał Kujaczyński w Urzędzie Miasta trwa właśnie typowanie lokalizacji gdzie takie sezonowe punkty mogłyby stanąć. Już wiadomo, że więcej będzie miejsc pod punkty artystyczne niż handel komercyjny. Przetarg zostanie ogłoszony prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia tak żeby na majówkę handel mógł już iść pełną parą.

Rok temu miasto wydzierżawiło punkty na działalność artystyczną na Bulwarze im. Szymańskiego. Było ich w sumie sześć. Kwota wywoławcza w ustnym przetargu to 4 tys. złotych za cały okres dzierżawy, czyli od 1 maja 2016 do 30 kwietnia 2017 roku.

Swoje punkty do wydzierżawienia po raz pierwszy będzie miało w tym roku również Regionalne Centrum Kultury, które od tego roku administruje amfiteatrem. Miejsca wyznaczone na handel znajdują się m.in. wzdłuż ogrodzenia amfiteatru.

Jak udało nam się dowiedzieć w tym roku przed amfiteatrem będzie takich punktów siedem. Co ciekawe, nie będą to już stałe punkty jak dotąd, a nieduże obiekty na kołach czyli tzw. Food Trucki. Dotychczasowe budki zostaną rozebrane. Ostatnie mają zniknąć do końca lutego.

– W tym miejscu plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwala na posadowienie stacjonarnych budek – powiedział nam Tadeusz Kielar, dyrektor RCK.

Tu oprócz ceny decydującą rolę może mieć również estetyka zaproponowanych obiektów.

– Komisja w skład której wejdzie prawdopodobnie miejski plastyk będzie oceniała również estetykę tych obiektów – dodaje T. Kielar – Jeżeli zaproponowane kwoty będą zbliżone to właśnie estetyka może mieć decydujące znaczenie.

Za pieniądze, które RCK zarobi na dzierżawach ma być zrobione jeszcze przed sezonem letnim m.in. nowe ogrodzenie amfiteatru. Dlatego tu ogłoszenie konkursu może nastąpić wcześniej. Zainteresowani powinni dowiadywać się o termin składania ofert najpóźniej pod koniec marca. 

Lokalizacje wszystkich punktów sezonowych opublikujemy zaraz po tym jak zostaną one wyznaczone przez Urząd Miasta. 

Na zdjęciu przykładowy Food Truck. 

fot. pl.pinterest.com/pascalmoser

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend