Miasto szuka firmy, która opracuje studium potencjału Podczela. Architekt miejski wyjaśnia o co chodzi (WIDEO)

Miasto szuka specjalistycznej firmy, która wykona studium potencjału i kierunkowych funkcji rozwoju obszaru Podczela w Kołobrzegu. Dziś w Urzędzie Miasta o szczegółach mówił architekt miejski Adam Zwoliński.

Po raz pierwszy ten obszar miasta ma zostać przeanalizowany przez ekspertów pod kątem tego jak i w którym kierunku powinien się rozwijać. Propozycje mają wynikać z szeregu opracowań zarówno przestrzennych jak i ekonomicznych.

Miasto poszukuje odpowiedzi m.in. na pytania: Jaka powinna być spójna i atrakcyjna wizja rozwoju obszaru Podczela? Do jakiego charakteru miejsca należy dążyć w transformacji obszaru? Jakie powinny być funkcje kierunkowe dla rozwoju Podczela? Jakie są kluczowe szanse i ryzyka dla przyjętej wizji i kierunków rozwoju obszaru ?

Opracowane wytyczne posłużą następnie do określenia warunków przyszłego konkursu architektoniczo-urbanistycznego, który ma być ogłoszony na początku 2024 r.

Jak podkreślał Adam Zwoliński, miejski architekt, przemyślane zagospodarowanie Podczela to długotrwały proces, który będzie trwał przez następne dekady. Działania miasta mają sprawić, że będzie realizowany systematycznie i w spójny sposób.
Oferty na wykonanie obecnego dokumentu, można składać do 20 lutego 2023 r.

2 komentarze

Napisz komentarz
 1. 10 lutego, 07:38 Fama

  No a co z bulwarami Parsęty?

  Port Jachtowy potrzebuje basenu dla jachtów motorowych.

  Reply this comment
 2. 10 lutego, 07:40 Fama

  Może wybudować coś na wzór Łasztowni?

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend