Przy hali Milenium zwożone są materiały budowlane. Lada dzień ruszają prace

Urząd Miasta przekazał już plac budowy firmie, która wygrała miejski przetarg na budowę kanału ulgi. Na miejsce zwożone są materiały budowlane. Lada dzień ruszą prace.

Po pamiętnych ulewach w roku 2018, gdy głównie ulica Łopuskiego znalazła się pod wodą, miejscy urzędnicy podjęli decyzję o budowie kanału ulgi – 15 września Urząd Miasta w Kołobrzegu podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych „Prin” z Grzybowa na budowę kanału deszczowego w rejonie ulicy Śliwińskiego wraz z wylotem do Kanału Drzewnego.

Roboty ziemne w pasie drogowym będą prowadzone metodą bezwykopową za pomocą przewiertu lub przecisku. Budowa kanału ma na celu odciążenie istniejącego kanału deszczowego w ul. Śliwińskiego i Łopuskiego oraz przekierowanie nadmiaru wód opadowych do Kanału Drzewnego.

Przypomnijmy, że miasto po ulewach w 2018 roku powiększyło wpusty deszczowe. Dzięki temu spiętrzenie wód opadowych w czasie obfitych deszczy w okolicy Marony i kina Wybrzeże jest dużo mniejsze.

Kanał ma być gotowy 30 listopada tego roku. Za wykonanie inwestycji magistrat zapłaci 604 tys. zł.

kanal2 - Przy hali Milenium zwożone są materiały budowlane. Lada dzień ruszają prace

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend