Przy remoncie targowiska zapomniano o parkingu obok? Działka należy do giganta paliwowego

Wart ponad 8 mln zł remont targowiska przy ul. Trzebiatowskiej nie objął przyległego nieformalnego parkingu, z którego korzystają kupcy i klienci bazaru.

Spytaliśmy więc w magistracie dlaczego remont, który zleciła miejska spółka (Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska), nie objął placu obok.

-Dlatego, że nie jest to miejska nieruchomość – odpowiada rzecznik magistratu Michał Kujaczyński – Działka należy do koncernu naftowego Orlen. Od dawna zabiegamy o jej pozyskanie, chcemy zamienić się z Orlenem nieruchomościami.

Miasto zaproponowało koncernowi prawie hektarową działkę przy ulicy Bolesława Krzywoustego, niedaleko McDonald’sa. Orlen w zamian miałby oddać trzy swoje nieruchomości, które razem powinny zrównoważyć wartość miejskiej nieruchomości.

Są to – ta przy Trzebiatowskiej, o której piszemy i dodatkowo przy ul. Wylotowej i przy 6. Dywizji Piechoty, na której działała stacja Moya.

W czerwcu tego roku strony podpisały porozumienie, zgodnie z którym każdy ma zlecić wycenę swoich działek. Miejska ma być ukończona do końca września. Gdy wyceny będą gotowe, a miasto i Orlen dogadają szczegóły zamiany, zgodę na transakcję będzie musiała jeszcze wyrazić kołobrzeska Rada Miasta.

Dopiero po sfinalizowaniu zamiany miasto wyremontuje parking.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend