Psia plaża w Kołobrzegu. Tutaj możesz zabrać ze sobą swojego pupila

You are currently viewing Psia plaża w Kołobrzegu. Tutaj możesz zabrać ze sobą swojego pupila

Funkcjonują dwa odcinki plaż, na które można wprowadzać psy. Na spacer z psem można wybrać się na plażę: po wschodniej stronie – na odcinku od ostatniego zejścia na plażę na Osiedlu Podczele do granicy z Gminą Ustronie Morskie oraz po zachodniej stronie – na odcinku od ostatniego zejścia na plażę na wysokości ul. Plażowej do granicy z Grzybowem.

Wymienione powyżej odcinki plaż zostały oznakowane oraz zaopatrzone w podajniki woreczków na nieczystości. Aby pobyt na plaży był przyjemnością nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojego pupila – pamiętaj, że zwierzęta bardzo źle znoszą wysokie temperatury. W upalny letni dzień lepiej wybrać się na spacer z psem do parku i odpocząć w cieniu drzew. Jeśli zdecydujesz się na zabranie pieska na plażę – musisz zapewnić mu miejsce do odpoczynku w chłodnym miejscu np. w cieniu, pod parasolem oraz umożliwić stały dostęp do dużej ilości świeżej wody. W przeciwnym razie pies może dostać udaru cieplnego, co jest bezpośrednim zagrożeniem życia Twojego pupila i wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem weterynarii.

Pamiętaj też o tym, że pobyt na „psiej plaży” będzie przyjemnością pod warunkiem, że właściciele psów będą sprzątać po swoich pupilach. Dlatego na spacer wzdłuż morskiego brzegu zabierz ze sobą kilka woreczków – na wszelki wypadek. Organizatorem plaż z dostępem dla psów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, do którego można kierować ewentualne uwagi i zapytania w tej sprawie (tel. 94 35 51 400, fax 94 35 51 404, e-mail: sekretariat@mosir.kolobrzeg.pl

Dodaj komentarz