Punkt szczepień powszechnych w hali Łuczniczka zostanie zamknięty 26 lipca

W hali sportowej „Łuczniczka” w dniu 26 lipca, po raz ostatni w będzie dostępna szczepionka firmy Johnson & Johnson. Zapisać się na szczepienie można za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta, infolinii 989 lub pod numerem 690 90 20 45 (można przyjść także bez rejestracji, ale jeśli chętnych będzie więcej to pierwszeństwo mają osoby zarejestrowane). 

Dlaczego po raz ostatni?
-Niestety nasz partner, czyli Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. poinformowało, że nasza współpraca będzie trwała jedynie do końca lipca 2021 roku – informuje rzecznik prasowy kołobrzeskiego magistratu Michał Kujaczyński – Każdy Punkt Szczepień Powszechnych musi działać w oparciu o podmiot wykonujący działalność leczniczą, który prowadzi szczepienia populacyjne. Niestety, żaden z pozostałych pięciu podmiotów działających na terenie Kołobrzegu – ze względu na ograniczenia kadrowe i konieczność zapewnienia prawidłowej pracy w działalności podstawowej, nie podejmie się pełnienia roli podmiotu wykonującego szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych. W związku z tym poinformowaliśmy Wojewodę Zachodniopomorskiego, że z uwagi na brak podmiotu współpracującego, jak i zmniejszającą się liczbę osób chętnych na szczepienia dalsze funkcjonowanie PSP jest niemożliwe.

Osoby, które wcześniej miały ustalony termin między 26 a 31 lipca będą szczepione w Łuczniczce, nie będą już jednak możliwe zapisy. Punkt definitywnie zostanie zlikwidowany od 1 sierpnia.

Podsumowując szczepienia w Łuczniczce:

maj: 1 370
czerwiec: 1 885
lipiec do 18.07: 743

RAZEM: 3 998 wykonanych szczepień.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend