Pytamy dlaczego Kołobrzeg jest OK! Odpowiada Krzysztof Pyzia z Radia Zet

– To piękne miasto, w którym spędziłem znaczną część swoich najmłodszych lat (poza moim rodzinnym Trzebiatowem). Tutaj chodziłem do II LO im. H. Sienkiewicza (za moich czasów mówiło się, że się „chodzi do Gromka” – wówczas J. Gromek był dyrektorem II LO), tutaj czekałem w kolejce po przepysznego pączka w sklepiku szkolnym, to tutaj czekałem na autobus na ulicy Młyńskiej. I wreszcie – to tutaj przeżyłem jeden z najpiękniejszych okresów w moim dość krótkim życiu. Byłem Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta, pracowałem dla Telewizji Kablowej Kołobrzeg i Radia Kołobrzeg, poznawałem gwiazdy goszczące w kołobrzeskim amfiteatrze. Później w moje ślady poszła siostra, a teraz do 2LO trafił mój brat.

Gdyby nie to miasto, pewnie byłbym w zupełnie innym miejscu. To miejsce dało mi niezłego kopa, a 2LO z A. Stokłosą na czele pozwoliło rozwinąć skrzydła.

Jaka jest najważniejsza rada, którą chciałbym przekazać moim rówieśnikom? Nie miejcie kompleksów, nie myślcie, że jeżeli ktoś jest z Warszawy, to na starcie jest silniejszy i mądrzejszy od Was! Zazwyczaj – kiedy spotykałem ambitnych ludzi na swojej drodze w Warszawie – okazywało się, że to są „słoiki”, czyli ludzie spoza Warszawy. Każdy ma szansę robić to, co lubi. Gdyby ktoś mi powiedział dziesięć lat temu, że będę pracował w Radiu ZET (już minęło 6 lat), powiedziałbym mu: – Człowieku, puknij się w czoło!

Wielokrotnie zapraszałem moich radiowych kolegów do Kołobrzegu, by stąd zrobić ogólnopolski program. Zawsze komentarz był taki sam: – Matko, ale macie ładne to miasto! Ludzie z radia nie mieli pojęcia, jak w ciągu ostatnich lat zmieniło się to miasto. Na szczęście teraz już mają i z wielką chęcią chcą tu przyjeżdżać, by nadawać stąd programy i opowiadać na całą Polskę o tym jak piękne jest to miasto. Kto wie, może po raz kolejny Radio ZET zawita na początku stycznia? Na razie tego nikomu nie zdradzajcie, ale szanse są duże. Tylko ciiiii proszę;)!

Krzysztof Pyzia – od ponad sześciu lat pracuje w Radiu ZET, produkując poranny program „Dzień Dobry Bardzo”. W tym czasie nagrywał wywiady m.in. z Robertem Lewandowskim, Joe Cockerem, Andrzejem Wajdą i Adamem Małyszem. Napisał trzy książki (poprzednia „Z Pokorą przez życie” – wywiad-rzeka z Wojciechem Pokorą – okazała się bestsellerem, ukazała się nakładem cenionego wydawnictwa Prószyński i S-ka”. Jest autorem bloga KtoPyziaNieBladzi.pl.

pyzia 300x117 - Pytamy dlaczego Kołobrzeg jest OK! Odpowiada Krzysztof Pyzia z Radia Zet

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend