Szybki przegląd tego co nas czeka w ten weekend

Cisza Jak Ta w ratuszu

W piątek (28.10) w Sali Koncertowej ratusza zagra zespół Cisza Jak Ta. Grupa wystąpi z programem „Ze Starej Szuflady”. Bilety kosztują 30zł. Uwaga ilość miejsc ograniczona. Bez wcześniejszej rezerwacji może być kłopot z dostaniem wejściówki. Informacje i rezerwacja pod nr tel. 791-347-924.

Almanach kołobrzeskich poetów

Również w piątek o godz. 18 w sali teatralnej RCK odbędzie się promocja almanachu Stowarzyszenia Kołobrzeskich Poetów „Rzeczy i słowa”.

– Zgadzamy się z Norwidowską myślą, że cel pisania to odpowiednie dać rzeczy słowo. – pisze w słowie wstępnym do almanachu Wojciech Czaplewski, który poprowadzi dzisiejsze spotkanie – Jasne więc, że najpierw jest Rzecz (a Rzeczą jest coś, co poeta postrzega, czego doświadcza, co jego świadomości się jawi), a potem dopiero Słowo (które Rzeczy ma być przez poetę dane, a więc które Rzecz wyraża, oznajmia, komunikuje). Świadomi faktu, że Słowo czasem próbuje rzecz wyprzedzić, lub nawet pominąć, staramy się nie ulegać pokusie pięknego bełkotu, lecz raczej trudzimy się szlifując chropawą szczerość.

W almanachu publikowane są wiersze Emanueli Czeladki, Agnieszki Dębek, Beaty Mieczkowskiej, Lilii Herman, Elżbiety Niedźwiadek, Grażyny Perlińskiej – Siudy, Sławy Rudnickiej, Aliny Karoliny Krawiec, Gabrieli Anny Wojtczak, Aliny Korneckiej, Marzeny Lubszczyk, Eugeniusza Koźmińskiego, Piotra Piątka, Macieja Wodza, Bolka Służewskiego, Wojciecha Czaplewskiego, Stefana Przybylskiego, Rafała Sienkiewicza i Michała Filipowskiego.

Poranki Młodego Widza

Regionalne Centrum Kultury zaprasza w niedzielę na spektakl „Tylko jeden dzień” Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska. Bilety kosztują 12zł. Start godz. 11.

DKF wyjątkowo w niedzielę

Dyskusyjny Klub Filmowy „Sztorm” w niedzielę zaprasza na pokaz filmu „Plan Maggie”.

Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tym czasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke). Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

Początek projkcji o godz. 17. Bilety kosztują 10 zł.

Chłopak o niezwykłym głosie

W piątek w Regionalnym Centrum Kultury koncert zagra Piotr Zioła. Ten zaledwie 20-letni wokalista i kompozytor  może pochwalić się niezwykle oryginalną, głęboką barwą głosu.

Debiutancki album Piotra Zioła „Revolving Door” ukazał się w kwietniu 2016 roku nakładem wytwórni Warner Music Poland. Płyta utrzymana jest w klimacie muzyki rozrywkowej lat 50. i 60. – okresu, z którego wokalista czerpie najwięcej inspiracji. 20latkowi udało się namówić do współpracy przy płycie takich artystów jak Gaba Kulka, Natalia Przybysz i Karolina Kozak. Krążek promują single „Podobny” i „W ciemno”, które zadebiutowały na Liście Przebojów Trójki i w Radiu Zet.

Piotra Zioła wystąpi 28.10 o godz. 20.00 w RCK przy ul. Solnej 1. Bilety kosztują 45 zł.

Na zdjęciu Piotr Zioła, fot.:RCK

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend