Pytamy o losy największej prywatnej inwestycji w pow. kołobrzeskim. Kiedy otwarcie galerii Karuzela w Budzistowie?

Pytamy o losy największej obecnie prywatnej inwestycji w pow. kołobrzeskim, jaką jest budowa galerii Karuzela w Budzistowie. Czy pandemia pokrzyżowała plany inwestorów?

-Wszystko idzie zgodnie z planem, aby otworzyć obiekt w listopadzie 2021 roku – odpowiada na nasze pytania Grzegorz Pękalski ze spółki Karuzela Kołobrzeg – Prace trwają, a z ważnych zadań budowlanych, jakie ostatnio miały miejsce to  przełożenie głównej rury zasilającej Kołobrzeg w wodę.

Główna magistrala wodociągowa została przełożona na długości 245 m, tak aby uniknąć kolizji z realizowanym rondem na ulicy Krzywoustego i obiektami Karuzeli.
-Była to poważne zadanie budowlane, które udało się zrealizować bez konieczności zatrzymania dostawy wody do miasta – dodaje Grzegorz Pękalski – To nietypowa rura została wykonana przez fińską firmę Uponor, która jest czołowym globalnym dostawcą systemów i rozwiązań z zakresu dostarczania bezpiecznej wody pitnej, energooszczędnych systemów ogrzewania i chłodzenia oraz niezawodnych rozwiązań infrastrukturalnych.

Inwestycja warta nawet 170 mln zł

Inwestycja przed pandemią była szacowana na 160-170 mln zł. W tym samym czasie informowano, że w sumie Karuzela została zaprojektowana na 90 sklepów. Parking ma pomieścić tysiąc aut. 

Na stronie internetowej inwestora widnieje lista firm, które będą miały swoje sklepy w podkołobrzeskiej Karuzeli. Są to: Leroy Merlin, Lidl, Media Expert, Martes Sport, Deichmann, Świat Książki, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Home&You, CCC, Pepco, Smyk, Rossmann, Kik, Apart, Orange.

Nie ma wśród nich już OH Kina i Pizzy Hut, o których informowaliśmy wcześniej. Należy jednak pamiętać, że nie jest to ostateczna lista.

0001 1024x768 - Pytamy o losy największej prywatnej inwestycji w pow. kołobrzeskim. Kiedy otwarcie galerii Karuzela w Budzistowie?

3 komentarze

Napisz komentarz
 1. 10 grudnia, 17:00 kroll39

  czyli to co juz jest w Kolobrzegu .kicha straszna.Czlowiek robil sobie nadzieje na jakies inne sklepy typu selgros,castorama czy jakies inne ktoeych nie ma w miescie a bedzie jak zwykle kicha

  Reply this comment
 2. 09 lutego, 17:09 Jadwiga

  Po pierwsze nie ma szans na listopad tego roku,zostało raptem 9 miesiecy ,a oni nadal bawią się jak dzieci w piaskownicy.Sama budowa plus wykończenie plus zatowarowanie -to nie bedzie listopad.Po drugie :jak zwykle wielki krzyk czego tam nie będzie ,a sklepy takie które w K-gu już są ,a reszta mało ciekawa.Już kino się wycofało.Niech spróbują w czasach kryzysu wynając 60 sklepów ,bo jeszcze /co najmniej/tyle lokalizacji zostanie do rozdysponowania .Widać jak handel w K-gu stoi po pustych lokalach do wynajęcia.Kołobrzeg jest bardzo specyficzny ,bo jeszcze turyści w centrum zachodzą ,a który turysta po galeriach będzie chodzić skoro u siebie ma wieksze i lepsze?A jak nie ma turystów to w mieście martwica/

  Reply this comment
 3. 06 kwietnia, 14:41 Jack strong

  Jedno wielkie g.wno żeby porządnego kina w takim mieście nadmorskim nie było ….kpina i szajs jexen wielki….

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend