Radna Zielińska odchodzi i atakuje Platformę. Poseł Hok odpowiada

Radna Izabela Zielińska zarzuca Platformie Obywatelskiej złą atmosferę, totalny kryzys przywódczy i chaos. Do tego jeszcze brak dialogu i narzucanie politycznych decyzji. Ufff… sporo tego.

Radna Izabela Zielińska zaprosiła dziś rano na krótki briefing by poinformować, że opuszcza klub radnych PO i samą Platformę. Tłumacząc swoją decyzję ostro skrytykowała to co obecnie dzieje się w szeregach tej partii w Kołobrzegu.

– Byłam członkiem Platformy od 10 lat i jeszcze nie było tak złej i trudnej atmosfery, chaosu, dezinformacji, braku dialogu między zarządem, a członkami Platformy i radnymi Rady Miasta. – mówiła radna Izabela Zielińska – Dziś można zaobserwować totalny kryzys przywódczy Marka Hoka (szef struktur powiatowych PO w Kołobrzegu – dop.red.), który doprowadził do sytuacji, że Platforma została nie tylko podzielona, ale z Platformy zaczęli odchodzić wartościowi ludzie i niestety będą nadal odchodzić.

Radna nie kryje, że na jej decyzji zaważył też fakt braku decyzji w sprawie list wyborczych. – Do dzisiaj Zarząd nie podjął uchwały rekomendującej radnych do wyborów samorządowych nie mówiąc już o pozycjach na listach.- przyznała i chwilę później dodała: – Byłam jedną z trzech osób, których chciano się pozbyć z klubu, z Platformy Obywatelskiej, być może na tych listach wyborczych jest już po prostu za ciasno.

Na odpowiedź Platformy nie trzeba było długo czekać. Dwie godziny później na krótkim briefingu z dziennikarzami spotkał się poseł Marek Hok. – Jestem mocno zdziwiony, bo uwagi radnej są chybione i kłamliwe. My jako zarząd powiatowy Platformy bardzo ściśle współpracujemy z klubem radnych PO w Radzie Miasta i wszyscy radni zostali zapewnieni, że mają miejsce na listach wyborczych. A te przecież dopiero będziemy tworzyli. Mam wrażenie, że pani radna Zielińska nie wytrzymała ciśnienia. Dla niej najważniejsze było by miała zagwarantowane pierwsze miejsce na liście wyborczej w którymś z okręgów do Rady Miasta. Dla nas jest to nie do przyjęcia. Nie możemy sobie pozwolić żeby ktoś nas szantażował terminami czy swoimi oczekiwaniami.

Izabela Zielińska to druga radna Rady Miasta, która opuściła klub PO w ostatnim czasie. Przypomnijmy, dwa tygodnie temu z klubem Platformy pożegnała się Karolina Szarłata – Woźniak. Nie była to jednak jej decyzja. Radną ze swoich struktur w Radzie usunął zarząd powiatowy Platformy Obywatelskiej, po tym jak jej mąż, Jacek Woźniak (do niedawna wiceprezydent Kołobrzegu), ogłosił samodzielny start w wyborach na prezydenta miasta. Złamał tym samym porozumienie (m.in. z PO) o wspólnym komitecie wyborczym, którego kandydatką na prezydenta miasta jest Anna Mieczkowska. 

Izabela Zielińska zapowiedziała, że w najbliższych wyborach samorządowych wystartuje z komitetem wyborczym Jacka Woźniaka.

Fot. FB/Izabela Zielińska

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 28 czerwca, 20:23 Sinbad

    Tej pani dziękujemy

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend