Raz, Dwa, Trzy… Antarktyka. Wyprawa rusza już w niedzielę

W niedzielę z lotniska Okęcie rusza dziesięcioosobowa wyprawa do Antarktyki. Zanim grupa wsiądzie na jacht, który zawiezie ich na miejsce zrobią jeszcze tylko dwa przystanki – w Buenos Aires i w Ushuaia.

Na pokładzie samolotu, a później jachtu będzie m.in. Adam Nowak wokalista zespołu Raz,Dwa,Trzy. Grupa w przeszłości dała kilka świetnych koncertów w Kołobrzegu. Teraz muzyk pokona aż 15 tysięcy kilometrów by zagrać pierwszy w historii polskiej muzyki koncert w Antarktyce.

– Próbowałem już grać w podobnych warunkach i godziny nie wytrzymałem – przyznał szczerze na dzisiejszej konferencji w restauracji Sailor Port Adam Nowak – Ale tam będzie adrenalina i mam nadzieję że sprostam zadaniu.

Koncert podczas którego A. Nowak wykona premierową piosenkę będzie transmitowany przez radiową Trójkę.

Oprócz koncertu w nietypowych warunkach wyprawa stawia sobie też inne cele. Po powrocie do Polski ma powstać wystawa fotografii Bartosza Stróżyńskiego (fotografik, operator kamery, pomysłodawca i producent przedsięwzięcia), na której zaprezentowane zostaną prace wykonane podczas wyprawy w technice kolodionowej oraz film prezentujący zmagania polskich artystów z dziką i nieprzewidywalną  przyrodą Antarktyki.

Wyprawa ma silne akcenty kołobrzeskie. To z portu w Kołobrzegu grupa wypłynęła w próbny rejs, który miał sprawdzić stan przygotowań. W ekipie, która w niedzielę wylatuje z Warszawy jest m.in. Rafał Kolikow, kołobrzeżanin, który razem z dwójką operatorów – Arturem Homanem i Ksawerym Zylberem – ma odpowiadać za stronę filmową przedsięwzięcia. Finansowo i promocyjnie wsparła wyprawę Lokalna Organizacja Turystyczna w Kołobrzegu.

Do Antarktyki popłyną też jeszcze  Jacek Hawrylczak, szef techniczny wyprawy i Paweł Drozd, dziennikarz radiowy.

Wyprawa potrwa miesiąc. Będzie ją można śledzić na antenie radiowej Trójki oraz w mediach społecznościowych.

Na zdjęciach członkowie wyprawy w Kołobrzegu podczas ostatniej przed wyjazdem konferencji prasowej (7 luty 2017)

wyprawa2 - Raz, Dwa, Trzy… Antarktyka. Wyprawa rusza już w niedzielę

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend