Reklamy na autobusach zasłaniają widoki. Zarobek dla spółki czy komfort pasażerów? Prezes obiecuje znaleźć kompromis

You are currently viewing Reklamy na autobusach zasłaniają widoki. Zarobek dla spółki czy komfort pasażerów? Prezes obiecuje znaleźć kompromis
  • Post category:Info
  • Post comments:1 Komentarz

Radna Danuta Wilk po raz kolejny zaapelowała o nieobklejanie okien autobusów Komunikacji Miejskiej. – Dla turystów przejazdy miejskimi autobusami to jest też forma zwiedzania miasta – mówiła radna Wilk podczas posiedzenia komisji komunalnej – Tymczasem w niektórych pojazdach zupełnie nic nie widać.
– Musimy też patrzeć na wynik finansowy spółki. Komunikacja na tym zarabia – zwrócił z kolei uwagę radny Krzysztof Plewko.

O obklejonych szybach autobusów radna Danuta Wilk mówi nie po raz pierwszy. I nie chodzi tylko o turystów. Na brak widoku z okna autobusu i gorszą z tego powodu orientację w przestrzeni miasta mają się skarżyć radnej również mieszkańcy Kołobrzegu.

– Można przecież nakleić reklamy poniżej okna – przekonywała radna podczas ostatniego posiedzenia komisji komunalnej.

Dylemat czy naklejać reklamy na autobusy, czy nie ma również wymiar ekonomiczny – miejski przewoźnik na nich zarabia. Co roku jest to ok. 100 tys. zł. W tej chwili połowa taboru jeździ obklejona kolorowymi reklamami (10 autobusów).

Czy reklamy będą nadal naklejane, czy może jednak przewoźnik posłucha apelu radnej i z nich zrezygnuje? Jak mówi prezes Komunikacji Miejskiej z nowymi autobusami kupionymi z pomocą Unii Europejskiej nie ma takiego dylematu, bo spółkę obowiązuje 5-letni zakaz tego typu działalności. Co po upływie tego czasu?

– Będę się starał znaleźć jak najlepszy kompromis między tym, że spółka musi jednak zarabiać, a oczekiwaniami pasażerów – mówi Michał Jaczyński, prezes KM i zapewnia, że kolejne reklamy mają być tak umieszczane, by nie zasłaniać całkowicie widoku miasta z okien autobusów.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Spaniel

    Wielu przewoźników rozwiązało ten problem montując na burtach autobusów ramki/tarcze (nie mam pojęcia jak to się nazywa). Reklamy nie są rozklejone na całym autobusie, okna są widne i sam pojazd wygląda estetycznie. Oklejone autobusu naprawdę dużo ujmują krajobrazowi miejskiemu.

Dodaj komentarz