Ruszył wart ponad 24 mln zł remont dworca PKP. W kolejkach po bilet ludzie stoją nawet godzinę

Rozpoczął się wart ponad 24 mln zł remont dworca PKP w Kołobrzegu. Hala główna wciąż jest otwarta, choć usunięto z niej już m.in. biletomat. Od kilku dni, żeby kupić bilet, trzeba odstać swoje w kolejce.

O zbyt małej liczbie kas i braku możliwości kupienia biletu w automacie poinformował nas czytelnik.

-Na dworcu PKP każdego dnia są gigantyczne kolejki do kas biletowych – napisał do nas czytelnik – Dworzec jest szykowany do remontu, ale to nie jest wytłumaczenie. Ponadto został już usunięty jedyny automat do sprzedaży biletów. W chwili  obecnej w kolejce trzeba spędzić około jednej godziny.

Na początek dworzec tymczasowy

Hala główna z kasami wciąż jest czynna. Tak będzie do czasu ustawienia dworca tymczasowego – kasy na czas remontu będą znajdowały się prawdopodobnie w kontenerach na ogrodzonym już terenie od strony przystanków autobusowych.

Koszt przebudowy dworca w Kołobrzegu to łącznie 24,36 mln złotych brutto. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A. Projekt przebudowy opracowała pracownia  AMT Sp. z o.o. Bydgoszcz, a wykonawcą robót budowlanych jest firma Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych „LEŚ” Paweł Leś. Planowany termin otwarcia dworca dla podróżnych po przebudowie to pierwsza połowa 2024 roku. 

Zakres prac opisaliśmy szczegółowo 28 lipca. Link do tego artykułu umieszczamy pod tekstem.

dworzec 1024x767 - Ruszył wart ponad 24 mln zł remont dworca PKP. W kolejkach po bilet ludzie stoją nawet godzinę

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend