Ruszyła wymiana wysłużonych wiat przystankowych

Ruszyła wymiana starych wiat przystankowych. Na razie trwają przygotowania pod wymianę gruntu, ale 45 nowych przystanków ma być gotowych na koniec lipca.

Cała operacja wymiany starych wiat lub postawienia nowych tam gdzie dziś mamy jedynie prostą, niezadaszoną konstrukcję z rozkładem jazdy, ma się zakończyć do końca lipca.

Do demontażu jest 36 starych przystanków z których dziś jeszcze korzystamy. Następnie firma, która wygrała miejski przetarg dostarczy i zamontuje 45 sztuk wiat przystankowych 2-, 3- i 4-modułowych. Każda z nich ma być wyposażona w tzw. słup multimedialny, ładowarkę do urządzeń mobilnych i słup reklamowy. Dodatkowo dwie z nich mają być wyposażone w samoobsługową stację naprawczą rowerów.

Które przystanki zostały wytypowane do wymiany? M.in. oba przy poczcie głównej, po 2 przy ulicach Mazowieckiej, Młyńskiej, Starynowskiej, 6. Dywizji Piechoty, Kniewskiego (dworzec), przy Koszalińskiej/Grochowskiej i w Podczelu. Nowe wiaty dostaną wszystkie przystanki przy ul. Aleje Św. Jana Pawła II.

Na zlecenie miasta wymianę przystanków wykonuje firma firma A2HM Trade z Koźmina Wielkopolskiego, która za swoje usługi weźmie 2 mln 453 tys. zł.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend