Ruszyły zapisy na ferie zimowe z RCK. Liczba miejsc ograniczona

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta  prowadzi zapisy na warsztaty feryjne 2021 online. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na zajęcia pod nr tel. 94 35-249-49 wew. 47 lub 49 (kasa RCK).

Opłata w kasie RCK za zajęcia w I tygodniu ferii do 30 grudnia. Opłata w kasie RCK za zajęcia w II tygodniu ferii do 8 stycznia.

Ferie w RCK online 2021 – opisy zajęć

Warsztaty edukacyjne z Teatrem Lalki „Tęcza” *
termin: 4-5.01, 7-8.01, godz. 10.00-11.30

Warsztaty to podróż do dziecięcego świata wyobraźni, gdzie jeden przedmiot ma mnóstwo znaczeń, każdy pomysł jest dobry, a każdy uczestnik ma wpływ na przebieg zabawy. Stworzymy wspólnie lalki, rekwizyty oraz krótkie etiudy. Warsztaty inspirowane postacią Pippi Pończoszanki oraz książką Justyny Bednarek „Niesamowite historie przygody dziesięciu skarpetek”. Warsztaty skierowane do dzieci od lat 7.

Bajkopisanie **
termin: 4-8.01.2021, godz. 12:00-13:30

Sięgamy do świata wyobraźni, by móc pracować z emocjami. Ukazać jego lęki i to, co budzi w nim radość. Z kolei malowanie to naturalny sposób wyrażania siebie. Korzystając z tych prostych narzędzi, prowadzimy dziecko przez niego samego. Czasami sięgamy po proste ćwiczenia z zakresu hatha jogi, które pozwalają na wyciszenie tego, co w nas świadome. Pomagamy dziecku pracować ze swoimi uczuciami i nastrojami. W czasie ćwiczeń wyłaniają się bohaterowie, których osadzimy w fabule. Każde dziecko staje się autorem bajki. Warsztaty skierowane do dzieci od lat 7. Zestaw materiałów do zajęć w formie pakietów do odebrania w RCK. 

Warsztaty Planeta Robotów – Programowanie Minecraft **
termin: 4-8.01.2021, godz. 12:00-13:30

Warsztaty z Minecraftem to edukacja i zabawa w środowisku uwielbianej przez dzieci gry. Każda lekcja wygląda niemal dokładnie jak oryginalna rozgrywka Minecrafta – poruszamy się ulubionymi postaciami w dobrze znanym, wirtualnym otoczeniu. Podczas zajęć nauczymy się programowania graficznego oraz elementów z zakresu wiedzy szkolnej. Warsztaty będą odbywały się na platformie Minecraft: Education Edition, a komunikacja dzieci z instruktorem przez aplikację Microsoft

Teams. Do udziału w zajęciach będzie potrzebny komputer lub laptop z dostępem do Internetu. Zajęcia adresowane do dzieci w wieku 7-10 lat.

Pixel Art – warsztaty graficzne *
termin: 11-15.01.2021, godz. 11:00-12:00

Czy zastanawialiście się kiedyś jak powstają postacie do gier komputerowych? Kto stworzył Mario, Kirbiego czy Sonica? Jak narysować własną postać i tchnąć w nią życie? Na naszych internetowych zajęciach zobaczycie mnóstwo przykładów gier platformowych, które podbiły świat i nauczycie się rysować własne produkcje. Niech pixelart rozgrzeje wasze ferie codziennie od 11:00 do 12:00 na specjalnym przygotowanym na zajęcia serwerze DISCORD-a. 

W sprawie zapisów i wymagań pisz tu: feriezpixelem@gmail.com.
Zajęcia adresowane do młodzieży od lat 12.

Warsztaty edukacyjne z Teatrem Wariate – Dźwiękowisko *
termin: 11-15.01.2021, godz. 13:30-14:30

Tematem przewodnim zajęć będzie jedna krótka historia opowiadana, interpretowana przez uczestników warsztatów na różne sposoby, ilustrowana dźwiękami tworzonymi podczas czytania.

Tekst nad którym będziemy pracować to „30 znikających trampolin” Doroty Kassjanowicz.

Historie trampolin można opowiedzieć na wiele sposobów np. oczami, uszami, futurystycznie, baśniowo, do rytmu i do taktu ,filmowo. Każdy uczestnik dźwiękowiska będzie miał swoją wersję. Warsztaty skierowane do dzieci od lat 9.

Warsztaty Planeta Robotów – Eksperymenty naukowe **
termin: 11-15.01.2021, godz. 12:00-13:30

Zrozumienie nauki staje się dużo łatwiejsze, kiedy możemy sami jej doświadczać. Podczas tygodnia ferii online codziennie przeprowadzimy jeden eksperyment naukowy! W programie tworzenie własnych mas sensorycznych, erupcji wulkanu, burzy w słoiku oraz wiele więcej! Większość produktów niezbędnych do wykonania poszczególnych eksperymentów zostanie zapewniona przez organizatora.  Część produktów (np. olej, woda, słoik) rodzice będą musieli zapewnić samodzielnie. Na platformie Microsoft Teams będziemy codziennie umieszczać filmiki z instrukcją do stworzenia eksperymentu, a przez 1,5 godziny dziennie będzie można łączyć się online z instruktorem i konsultować swoją pracę. Zajęcia adresowane do dzieci w wieku 7-10 lat. Zestaw materiałów do zajęć w formie pakietów do odebrania w RCK. 

Kreatywna plastyka **
termin: 11-15.01.2021, godz. 9:30-11:00

Zajęcia, które uaktywnią twórcze myślenie, pobudzą wyobraźnię, rozwiną zdolności manualne i nauczą koncentracji. Uczestnicy zajęć poznają niekonwencjonalne techniki plastyczne  i stworzą ciekawe prace, które mogą być dekoracją w pokoju. Wykorzystamy nie tylko tradycyjne przybory malarskie, ale także przedmioty, które z pewnością nie kojarzą się z plastyką.

Zajęcia adresowane do dzieci w wieku 7-10 lat. Zestaw materiałów do zajęć w formie pakietów do odebrania w RCK. 

Zajęcia twórcze dla dzieci **
termin: 11-15.01.2021, godz. 11:30-13:00

Mają na celu odkrycie lub rozwinięcie zdolności artystycznych. W trakcie spotkań dzieci odkrywają w sobie twórcę. Poznają techniki artystyczne takie jak decoupage,  asamblaż i tworzenie z gliny. To kreatywne i twórcze spędzanie czasu, dającego mnóstwo satysfakcji zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów jak i własnoręcznie wykonanego dzieła. Zajęcia adresowane do dzieci w wieku 7-15 lat. Zestaw materiałów do zajęć w formie pakietów do odebrania w RCK. 

* zajęcia bezpłatne

** zajęcia odpłatne

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na zajęcia tel. 94 35-249-49 wew. 47 lub 49

Opłata w kasie RCK za zajęcia w I tygodniu ferii do dn. 30.12.2020

Opłata w kasie RCK za zajęcia w II tygodniu ferii do dn. 08.01.2021

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 28 listopada, 09:38 parts

    Pojawił się temat oprogramowania Microsoft. Macie doświadczenie jakieś większe? Interesuje mnie wdrożenie Office 365, a dokładnie https://www.teleaudyt.pl/microsoft-365/ To dobry krok w działalności? Czy lepiej wybrać coś innego?

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend