Rywalizowali z zawodnikami z sześciu krajów. Przywieźli siedem medali

22-23 kwietnia w Pleszewie odbyła się 9 edycja międzynarodowego turnieju karate Central Poland Open. W turnieju rankingowym Polskiej Unii Karate wzięło udział ponad 700 zawodników z 6 krajów.

Doskonale spisali się zawodnicy Klubu Sportowego Morote, którzy zdobyli dwa złote, dwa srebrne i 3 brązowe medale. 

Wiktor Wojarski potwierdził dobrą formę przed zawodami w Hiszpanii, wygrywając kumite indywidualne kadetów +70kg. W swojej starszej kategorii, czyli w juniorach -76kg, wywalczył brązowy medal. Jutro wylot do La Coruny, gdzie podopieczny trenera Przemysława Spadło będzie się mierzył z najlepszymi na świecie.

Również złoty medal wywalczyła Yuliia Nykolin, która okazała się bezkonkurencyjna w kumite kobiet u21 +68kg. Uczennica Zespołu Szkół im. Emilii Gierczak szybko adoptuje się do startów na najwyższym poziomie w karate, czyli w formule WKF.

Dwa srebrne medale wywalczyła bardzo utalentowana Klaudia Grząkowska. Zawodniczka z Głowaczewa zdobyła srebrny medal w kumite dziewcząt u12 -35kg, oraz srebrny medal w kategorii młodziczek -42kg, gdzie walczyła z roślejszymi przeciwniczkami.

Dwa brązowe medale zdobył Maksym Piłat, meldując się na podium w kategorii kumite młodzików -35kg, oraz w kategorii kumite chłopców u12-30kg. Maksym uczy się w SP nr 7 w Kołobrzegu.

Tym razem bez medalu wracają: Lenka Szymanek, która niestety przegrała walkę o brąz, zajmując 5 miejsce. Valeriia Yakubowska zajęła 7 miejsce, Anastasia Matsyuk, Wiktor Klim, Mikołaj Szymanek i Przemek Spadło polegli we wcześniejszych rundach.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend