Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 5 będzie większa niż ta przy „Trójce”. Przetarg w listopadzie

Prawdopodobnie w listopadzie zostanie ogłoszony przetarg na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5. To szybciej niż planowano. Przypomnijmy, że jeszcze w lipcu miejscy urzędnicy informowali, że z powodu pandemii i co za tym idzie malejących dochodów miasta, budowa sali przy „Piątce” może być przesunięta na 2022 r.

Co się zmieniło? – Otrzymaliśmy dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Część tej kwoty jest dedykowana właśnie na budowę sali gimnastycznej przy szkole numer pięć – wyjaśnia Ewa Pełechata, wiceprezydent Kołobrzegu ds. gospodarczych – Do końca tego roku powinniśmy wyłonić wykonawcę inwestycji.

Dofinansowanie, o którym mówi wiceprezydent Kołobrzegu, to kwota 8,8 mln zł, która wpłynęła już na konto miasta. Pieniądze te mają zostać podzielone między dwie miejskie inwestycje – budowę sali gimnastycznej przy „Piątce” i przebudowę ostatniego niewyremontowanego jeszcze odcinka nadmorskiej promenady (od Kamiennego Szańca do ośrodka Arka).

Sala przy „Piątce” będzie miała blisko 700 metrów kwadratowych

Miasto ma już projekt sali i ważne pozwolenie na budowę. Aktualizowany jest kosztorys. Urzędnicy zlecili jeszcze doprojektowanie instalacji fotowoltaicznej. Gdy dokumenty te będą gotowe, prawdopodobnie w listopadzie zostanie ogłoszony przetarg na jej budowę.

Sala gimnastyczna będzie miała wymiary 23,78 × 44,58 m (wymiar z innymi pomieszczeniami), wysokość 9,98 m, zostanie przykryta płaskim dachem.

Będzie to obiekt większy niż sala do ćwiczeń, która została wybudowana blisko dwa lata temu przy Szkole Podstawowej nr 3. Powierzchnia całego budynku wyniesie 681,34 m kw. Sala przy „Trójce” jest o ponad 100 metrów kwadratowych mniejsza – ma 578 m kw.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend