Ścieżka pieszo-rowerowa do Podczela jeszcze przed wakacjami (+zdjęcia)

Do 30 czerwca powinna zakończy się przebudowa ścieżki pieszo-rowerowej do Podczela. Jak usłyszeliśmy dziś w kołobrzeskim Urzędzie Miasta, wykonawca zapewnia, że ten termin jest niezagrożony.

Popularną ścieżkę rowerową zniszczył sztorm na początku 2017 roku. Miasto szybko ogłosiło przetarg na jej odbudowę. W pierwszej kolejności wykonano odcinek od grobli do ulicy Brzeskiej. Obecnie trwają prace na pozostałym odcinku.

Ścieżka przede wszystkim będzie o 1,5 metra szersza (po zakończeniu przebudowy będzie miała 3,5 metra), a ruch pieszych i rowerzystów zostanie rozdzielony poziomym oznakowaniem. Oznaczało to jednak, że firma, która na zlecenie miasta remontuje ścieżkę musiała poszerzyć istniejący nasyp od strony bagien. W niektórych miejscach  wysokość nasypu w stosunku do poziomu Ekoparku wynosi ok. 2 m.
Zrezygnowano z wycinki drzew, ale tym samym wiele z nich zostało przysypanych (czego nie lubią). Jednocześnie ich obecność w jakiś sposób stabilizuje nową skarpę.

Ścieżka, choć zamknięta, jest nadal używana, a piesi i rowerzyści gdy dotrą do miejsca gdzie wciąż trwają roboty budowlane omijają ten odcinek idąc przez wydmy i niszcząc je.

2 1 - Ścieżka pieszo-rowerowa do Podczela jeszcze przed wakacjami (+zdjęcia)3 - Ścieżka pieszo-rowerowa do Podczela jeszcze przed wakacjami (+zdjęcia) 4 1 - Ścieżka pieszo-rowerowa do Podczela jeszcze przed wakacjami (+zdjęcia) 5 1 - Ścieżka pieszo-rowerowa do Podczela jeszcze przed wakacjami (+zdjęcia)
6 - Ścieżka pieszo-rowerowa do Podczela jeszcze przed wakacjami (+zdjęcia) 31 - Ścieżka pieszo-rowerowa do Podczela jeszcze przed wakacjami (+zdjęcia)
37 - Ścieżka pieszo-rowerowa do Podczela jeszcze przed wakacjami (+zdjęcia)
38a - Ścieżka pieszo-rowerowa do Podczela jeszcze przed wakacjami (+zdjęcia)40 - Ścieżka pieszo-rowerowa do Podczela jeszcze przed wakacjami (+zdjęcia) 41 - Ścieżka pieszo-rowerowa do Podczela jeszcze przed wakacjami (+zdjęcia)

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 14 czerwca, 09:56 Henryk

    A co z obwodnicą Kołobrzegu, czy zdążą oddać do ruchu przed wakacjami?

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend