Skrzyżowanie przy prokuraturze zostanie zamknięte. Nieprzejezdny będzie odcinek do skrzyżowania z ul. Piastowską

You are currently viewing Skrzyżowanie przy prokuraturze zostanie zamknięte. Nieprzejezdny będzie odcinek do skrzyżowania z ul. Piastowską

27 maja zamknięte zostanie skrzyżowanie Jana Pawła II z ulicami Sybiraków, Waryńskiego i plac 18 Marca aż do wysokości ulicy Piastowskiej. W miejscu obecnego skrzyżowania powstanie podłużne rondo, które ma nam znacznie ułatwić komunikację. W związku z pracami zamknięty zostanie wjazd w ulicę Jana Pawła II – od skrzyżowania z ulicą Łopuskiego.

Co ważne, zostanie pozostawione dojście dla pieszych, do funkcjonujących lokali usługowych przy Placu 18 Marca.

Z ulicy Sybiraków do ulicy Jana Pawła dojście dla pieszych będzie możliwe istniejącymi alejkami Skweru Pionierów.

Nie będą funkcjonowały przystanki Komunikacji Miejskiej przy ul. Jana Pawła II – te na wysokości policji. Autobus będzie jechał do końca ulicy Łopuskiego, a kolejny przystanek będzie przy ulicy Unii Lubelskiej.

Taksówki będą mogły dojechać ulicą Jana Pawła aż do skrzyżowania z Sybiraków i Waryńskiego, a tam nawrócić wykorzystując zatokę autobusową.

Inwestycja ma trwać do 15 sierpnia 2020 r. W tej chwili nie ma żadnych sygnałów ze strony wykonawcy, że termin ten mógłby zostać zagrożony.

Zakres tej inwestycji to przebudowa ulicy – od skrzyżowania Jana Pawła II z Waryńskiego i Sybiraków przez całą Plac 18 Marca i ul. Zwycięzców – do ulicy Solnej. Oprócz nowej ulicy wyremontowane zostaną chodniki, wybudowana ścieżka rowerowa, oświetlenie oraz cała infrastruktura podziemna – wodno-kanalizacyjna oraz kanalizacja deszczowa.

Łączny koszt inwestycji to prawie 9,3 miliona, z czego 8,5 to koszty ponoszone przez budżet i dofinansowane w wysokości 50 % z Funduszu Dróg Samorządowych, a 800 tysięcy to koszty przebudowy wodnokanalizacyjnej pokryte przez MWiK

Wykonawca już prowadzi prace na ulicy Zwycięzców. Ulica jest zamknięta a prace posuwają się szybko.

Dodaj komentarz