Spotkanie z Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubajem w miejskiej bibliotece. Wcześniej postaraj się o bezpłatną wejściówkę

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na muzyczno-literackie spotkanie z Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubajem, które odbędzie się we wtorek (21.09.2021) o godzinie 17 przy ul. Frankowskiego 3.
Bezpłatne wejściówki dostępne będą w czytelni prasy w budynku głównym MBP od 16.09.2021. Liczba miejsc ograniczona.

Marcin Świetlicki – urodzony w wigilię 1961, kiedyś poeta (kilkanaście książek z wierszami) i prozaik (trzy powieści), aktor(debiut Wojtka Smarzowskiego „Małżowina”), dziennikarz radiowy i telewizyjny, obecnie tylko tekściarz i wokalista kilku zespołów. Z macierzystym zespołem Świetliki nagrywa płyty i koncertuje od 1992. Nagrywał i występował między innymi z Mikołajem Trzaską, Cezarym Ostrowskim, zespołami the Users i Najprzyjemniejsi. W tej chwili występuje jako tekściarzi wokalista w trzech formacjach – Świetliki, Zgniłość i Morświn. Jego utwory tłumaczone były na wiele języków, ostatnio wydana została w USA książka Night Truck Driver. Mieszka w Krakowie. Laureat kilku nagród (kilku nie przyjął).

Mariusz Czubaj – urodzony 6 lat po zamachu na prezydenta Kennedy’ego, pisarz (11 powieści na koncie), profesor antropologii kultury na Uniwersytecie SWPS, autor książek naukowych. Gra na saksofonie z zespołami Zgniłość oraz Kornet Olemana. Tłumaczony na wiele (sześć) języków, w tym turecki. Dwukrotny zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną (w 2009 i 2017). Obie nagrody przyjął, kilka innych też.

biblioteka 1 724x1024 - Spotkanie z Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubajem w miejskiej bibliotece. Wcześniej postaraj się o bezpłatną wejściówkę

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend