Stary budynek mieszkalny stoi zamknięty na cztery spusty. Czytelnik pyta o jego przyszłość

Przy ulicy Okopowej 3, schowany częściowo za przedszkolem miejskim, stoi stary opuszczony budynek mieszkalny. Uwagę na pustostan zwrócił nam Czytelnik.

zglos temat - Stary budynek mieszkalny stoi zamknięty na cztery spusty. Czytelnik pyta o jego przyszłość

Z zabitymi oknami, zamknięty na cztery spusty i częściowo pokryty wątpliwej jakości graffiti dom stoi na działce przy ul. Okopowej 3 w sąsiedztwie miejskiego przedszkola i szkolnego boiska.

-Budynek stoi opuszczony już chyba od dwóch lat, a może i więcej.
Został wybudowany przed II wojną światową – czytamy w wiadomości od naszego Czytelnika – W dalszym ciągu są tam ustawione znaki drogowe „Strefa zamieszkania”, pomimo że nikt tam już nie mieszka od długiego czasu. Czy budynek jest przeznaczony do rozbiórki? Dlaczego tak długo stoi opuszczony? – pyta.

Budynek jest częścią zasobów komunalnych Urzędu Miasta. O jego przyszłość spytaliśmy więc rzecznika prasowego magistratu.
– Docelowo budynek jest przeznaczony do rozbiórki – odpowiada Michał Kujaczyński.

Kiedy pustostan zostanie rozebrany? Na to pytanie już nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Podobnie jak o przyszłość działki. Jak udało nam się jednak dowiedzieć w bliżej nieokreślonej przyszłości, teren ten ma być przeznaczony pod jedną ze społecznych inwestycji miasta.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 03 czerwca, 01:40 Adam

    Przy tej samej ulicy stoi też od wielu lat opuszczona piekarnia.
    Czy też jest przeznaczona do rozbiórki ?

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend