Świąteczny rozkład jazdy – sklepy, komunikacja, apteki i kluby

Jeszcze tylko do jutra do południa miasto będzie tętnić świątecznym, przyśpieszonym rytmem. Później zwolni i w końcu zatrzyma się na prawie trzy dni. Sprawdzamy m.in. kto w tym czasie mimo wszystko pracuje, jak jeżdżą autobusy i gdzie zrobimy zakupy.

Na ulicach pojawi się autobus świątecznej linii „S”

W Wigilię wszystkie autobusy Komunikacji Miejskiej będą kursowały do godziny 18 według rozkładu jazdy jak w dni wolne. W pierwszy dzień świąt na miasto wyjedzie autobus linii „S” i będzie on kursował na trasie Starynowska – Podczele według świątecznego rozkładu jazdy. 26 grudnia, do godz. 14 autobus linii „S” będzie jeździł według świątecznego rozkładu jazdy. Po godz. 14 na miasto wyjadą wszystkie autobusy i będą kursować według rozkładu jazdy jak w dni wolne. Stacja paliw należąca do Komunikacji Miejskiej w Wigilię będzie czynna do godz. 16. W pierwszy i drugi dzień świąt będzie nieczynna.

Lekarz, apteki

Pomoc lekarską w święta Bożego Narodzenia, przez całą dobę otrzymamy w Regionalnym Szpitalu przy ul. Łopuskiego 31. Gabinet lekarza dyżurnego mieści się przy chirurgicznej izbie przyjęć (wejście od pogotowia).Przez całe święta w dzień (od godz. 8 do 22) czynna będzie apteka Całodniowa przy ul. Mariackiej 14. W nocy, z soboty na niedzielę dyżur będzie pełnić apteka Gemini przy ul. Armii Krajowej 20. W nocy z niedzieli na poniedziałek leki kupimy w aptece Prima przy ul. Plac Ratuszowy 5A/2. W ostatnią świąteczną noc czynna będzie apteka Magnum I przy ul. Rodziewiczówny 13.

Zakupy

W dni świąteczne zakupy będzie można zrobić w całodobowych delikatesach Alka przy ul. Wschodniej. W Wigilię będą one czynne do godz. 23. W pierwszy dzień świąt zostaną otwarte w godzinach popołudniowych i będzie można tu zrobić zakupy do godz. 22. Od drugiego dnia świąt będą już znowu otwarte przez całą dobę.
W wyznaczonych godzinach otwarte będą również sklepy sieci Żabka i Freshmarket, które znajdziemy m.in. przy ul. Dworcowej, Wolności, Okopowej i Armii Krajowej.

Rozrywka

Część klubów będzie czynna w święta. Tradycją już są pasterki w wigilijną noc w klubokawiarni Centrala (wcześniej w klubie Latarnia Morska). Ale po kolei – dziś lokal będzie czynny od godz. 18.00. W Wigilię od godz. 23.00, (wstęp tego dnia kosztuje 10 zł). W pierwszy i drugi dzień świąt od godz. 19.00.
Club Antidotum przy ul. Łopuskiego zaprasza dziś na Before Christmas Party. Start o godz. 21. Antidotum również zaprasza na „Pasterkę”, start o godz. 23.
Kino Wybrzeża dziś o 20 zagra ostatni seans. Ponownie zaprasza w drugi dzień świąt.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend