Świetny występ młodych karateków z Morote Głowaczewo. Niespodziankę sprawili najmłodsi zawodnicy

Rewelacyjnie spisali się zawodnicy klubu Morote Głowaczewo na odbywającym się w miniony weekend 7th Central Europe Open Grand Prix Karate.

Na tym międzynarodowym pleszewskim turnieju wystąpiło ponad 800 zawodników z 63 klubów. Wspaniale spisał się Maksym Piłat z klubu Morote zdobywając dwa złote medale! Maks nie miał sobie równych w swojej kategorii wiekowej w kumite chłopców U9 -30 kg oraz w wyższej kategorii U11-30 kg, pokazując bardzo dojrzałe karate, deklasując starszych przeciwników zdobył 15 punktów nie tracąc żadnego!

Wielką niespodziankę sprawili najmłodsi zawodnicy klubu, zajmując prawie całe podium w kategorii kumite chłopców U8! Srebrny medal zdobył Przemysław Spadło jr, przegrywając nieznacznie w finale z zawodnikiem z Niemiec. Brąz trafił do Mikołaja Szymanka i Wiktora Klima, którzy po dobrych walkach zdobyli upragnione medale. Nie zawiódł Wiktor Wojarski zdobywca brązowego medalu w kategorii kumite kadetów -52 kg,który wejście do finału przegrał przez wskazanie sędziowskie (było 0-0) z późniejszym zwycięzcą tej kategorii. To osiągnięcie pozwoli mu utrzymać pierwsze miejsce w rankingu Polskiej Unii Karate.
Wiktor blisko podium był także w kategorii kumite Open, niestety po bardzo emocjonujących walkach i wyraźnym braku szczęścia zajął ostatecznie 5 miejsce.

Z bardzo dobrej strony pokazali się Ignacy Zawadzki, który zdobył 5 punktowane miejsce w kumite chłopców U8, oraz Tymon Zawadzki zdobywca 7 miejsca w kategorii kumite chłopców U11 -30kg.

W klasyfikacji medalowej podopieczni trenera Przemysława Spadło zajęli bardzo dobre 13 miejsce, co dla tego niewielkiego klubu jest olbrzymim sukcesem.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend