14 maja 2025 r. uczniowie klas III i IV Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich wzięli udział w ogólnopolskiej symulacji wyborów prezydenckich 2025 . Kogo wybrali młodzi?
Młodzieżowe wybory prezydenckie odbyły się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Młodzi głosują-wybory Prezydenta RP 2025″ propagowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem inicjatywy było pokazanie młodym ludziom, jak ważne są wybory i aktywne uczestnictwo w życiu publicznym. Była to dla nas wszystkich prawdziwa lekcja demokracji!
Wyniki symulacji w Kołobrzegu:
Kandydaci:
1. Adrian Zandberg – 27,27%
2. Sławomir Mentzen – 18,72%
3. Rafał Trzaskowski – 12,30%
4. Joanna Senyszyn – 11,76%
5. Krzysztof Stanowski – 9,09%
6. Grzegorz Braun – 5,89%
7. Magdalena Biejat – 5,35%
8. Szymon Hołownia — 2,67%
9. Maciej Maciak — 2,67%
10. Karol Nawrocki — 2,67%
11. Marek Jakubiak – 1,07%
12. Artur Bartoszewicz — 0%
13. Marek Woch — 0%
Głosowało: 187 osób
Ważne głosy: 187
Nieważne głosy: 0
Projekt „Młodzi głosują” uczy młodych ludzi odpowiedzialności za wspólne decyzje, kształtuje postawy obywatelskie i pomaga zrozumieć, że demokracja zaczyna się od każdego z nas.
Porównanie ogólnopolskich wyników wyborów i szkolnych w poniedziałek 19 maja 2025 na stronie internetowej szkoły i szkolnym Facebooku.
Uwaga! Realizacja szkolnych prawyborów oraz ogólnopolskiego projektu “Młodzi Głosują” ma wyłącznie charakter edukacyjny. Projekt nie wspiera żadnego z kandydatów, komitetów wyborczych ani reprezentowanych przez nich partii politycznych.