Teraz przetargi na remont Jedności Narodowej, a sam remont kiedy?

Urząd Miasta opublikował ogłoszenie o przetargu na wykonanie przebudowy miejskiego odcinka ul. Jedności Narodowej. Firmy budowlane chętne na to miejskie zlecenie mają czas na składanie ofert do 13 czerwca.

Przebudowana zostanie ulicy Jedności Narodowej od ul. Wylotowej do skrzyżowania z ul. Wiosenną. Zakres robót obejmuje przebudowę całej infrastruktury drogowej w pasie drogowym, a więc również kanalizację deszczową, sieć oświetleniową, budowę kanału technologicznego. Ponadto aranżację zieleni i małą architekturę (kosze na odpady i stojaki na rowery).

-Teraz ogłosiliśmy przetarg, ale sam remont rozpocznie się po wakacjach – mówi naszemu portalowi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Michał Kujaczyński.

Pozostały odcinek Jedności Narodowej „należy” do starostwa powiatowego. Tu przetarg ma zostać ogłoszony lada dzień.

– Długość odcinka objętego inwestycją wynosi 850 metrów. Droga zyska nową nawierzchnię, wykonane zostaną chodniki, ciąg pieszo – rowerowy, zjazdy, skrzyżowania, kanalizacja deszczowa, oświetlenie oraz doświetlenie przejścia dla pieszych – mówił kilka dni temu starosta Tomasz Tamborski, gdy starostwo podpisywało umowę na 5,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na tę inwestycję. I dodał: – Na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej z ulicą Wylotową powstanie rondo, które pozwoli poprawić przepustowość wlotów skrzyżowania i rozwiązać problem z włączaniem się do ruchu.

Ponadto zostanie zamontowana mała infrastruktura, m.in.: ławki, śmietniki czy stojaki na rowery. Wartość całej inwestycji to około 11 mln zł. Termin realizacji to maj 2024 roku.

Tu remont może rozpocząć się przed sezonem i trwać również latem, ale ulica ma być przejezdna.
-Przed sezonem i w trakcie sezonu będą prowadzone prace przy ciągach pieszo-rowerowych, na poboczu, i prace przy sieciach sanitarnej i deszczowej — mówi wicestarostwa Jacek Kuś — Sama jezdnia będzie remontowana po sezonie letnim. Szczegółowy harmonogram jednak i tak ustali wyłoniony w przetargu wykonawca inwestycji. Jeżeli będzie to duża firma, to może zdecydować, że nie bawi się w jakieś częściowe prace, tylko rusza szerokim frontem robót po sezonie letnim.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend