Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych (LINK)

We wtorek rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

– W związku z licznymi pytaniami chcę przypomnieć, że rejestracja kandydatów prowadzona jest elektronicznie, co oznacza, że należy ją rozpocząć od wejścia na naszą stronę www.powiat.kolobrzeg.pl i kliknięcia w przycisk „Nabór do szkół powiatu”. Zalecamy przy tym posługiwanie się komputerem stacjonarnym lub laptopem, ponieważ na urządzeniach mobilnych może wystąpić problem z widocznością pełnej strony. Po wejściu do systemu rekrutacji, należy kliknąć w zakładkę „Zgłoś kandydaturę” i postępować dalej zgodnie z instrukcją. Jeśli podczas rejestracji pojawią się pytania lub wątpliwości, należy wrócić na stronę główną i kliknąć w zakładkę „Pomoc”, gdzie znajduje się podręcznik dla kandydata. Na str. 17 podręcznika w rozdziale „rejestracja kandydata” wyjaśniono krok po kroku wszystkie czynności niezbędne do wykonania przy rejestracji. – mówi starosta Tomasz Tamborski.

Rekrutacja do szkół rozpoczęła się 9 maja i zakończy się 16 czerwca 2023 r. – zgodnie z Zarządzeniem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w tej sprawie.

Uwaga! – tylko do 31 maja 2023 r. można złożyć wniosek w dwóch naszych szkołach: w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu oraz w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie – w oddziale przygotowania wojskowego.

Kandydaci do ww. szkół zobowiązani są do udziału w sprawdzianach umiejętność kierunkowych, tj. odpowiednio – sprawdzianu językowego w I LO Dwujęzycznym oraz próbie sprawności fizycznej w oddziale przygotowania wojskowego.

Bezpośredni link do rekrutacji: https://kolobrzeg.edu.com.pl

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend