Urząd Morski na razie podtrzymuje odmowę wydania zgody na masowe imprezy na plaży

Dziś w Urzędzie Morskim w Słupsku odbyło się spotkanie na którym pojawił się m.in. temat wydania zgody na imprezy masowe w Kołobrzegu.

Chodzi głównie o 6 tys. metrów kw. plaży nieopodal Kamiennego Szańca na których organizowano dotąd m.in. Sunrise Festival i jeździecką imprezę Cavaliada. Na mniejsze lokalizacje Urząd Morski wydał już zgodę. Z małymi wyjątkami. 

– Nadal podtrzymujemy naszą odmowną decyzję odnośnie imprez masowych na plaży w Kołobrzegu – powiedziała nam dziś Anna Woś, koordynator ds. mediów w słupskim Urzędzie Morskim – Są niezgodność z zapisami w planie zagospodarowania przestrzennego. Obok Kamiennego Szańca według planu jest całkowity zakaz organizowania imprez. Na mniejsze punkty np. gastronomię w tym samym planie jest zapis, że mogą to być punkty do 40 metrów kwadratowych, a ktoś wystąpił o zgodę na lokalizację 60. metrową. Wystarczy zmniejszyć i zgoda zostanie prawdopodobnie wydana. Nie będzie za to gastronomi na plaży centralnej, między molo a latarnia morską na którą wpływały skargi. 

Na nasze pytanie skąd w takim razie w przeszłości zgoda na imprezy masowe w tym samym miejscu skoro przez ostatnie lata nic się nie zmieniło słyszymy:  – Te niezgodności o których mówiłam przed chwilą, wykazał Nadzór Budowlany, który w sierpniu ubiegłego roku przeprowadził u nas kontrolę. Teraz musimy się stosować do protokołu pokontrolnego – odpowiada Anna Woś – Zresztą rozmowy, że miasto powinno zmienić plan były już wcześniej, ale najwidoczniej nic nie zrobiono w tym kierunku.

Kolejne spotkanie, już z przedstawicielami władz Kołobrzegu, prawdopodobnie 21 kwietnia. 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend