VIII Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Scrabble w najbliższy weekend (23-24 września)

W ostatni letni weekend 23-24 września po rocznej przerwie, Kołobrzeg znów będzie gościł scrabblistów z całego kraju.

Scrabble to znana gra strategiczna, w którą grają miliony ludzi na świecie. Pasjonaci grają nie tylko w domowych zaciszach, ale spotykają się na sportowych turniejach, wliczanych do ogólnokrajowego rankingu.
To już ósme mistrzostwa Kołobrzegu, jak widać impreza na stałe wpisała się w kalendarz cyklicznych wydarzeń w mieście. Po raz trzeci turniej odbędzie się w gościnnych pomieszczeniach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima przy ul. Frankowskiego 3. Zawody są otwarte co oznacza, że może w nich wziąć udział każdy chętny. Niestety w tym roku liczba zawodników musiała zostać ograniczona do 50 osób. Limit miejsc został już wyczerpany. Swój udział w zawodach potwierdziło już wielu wybitnych zawodników z całego kraju, że wymienimy tylko Trójmiasto, Szczecin czy Warszawę.
Organizatorami zawodów są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Kołobrzegu, Klub Scrabblowy START Kołobrzeg, Fundacja UMYSŁ im. Alfreda Buttsa i Miasto Kołobrzeg. Do pięknej oprawy turnieju przyczyniło się szereg darczyńców fundujących nagrody i przerwy kawowe, spośród których warto wymienić choćby kołobrzeskie firmy: Brico Marche czy Delikatesy Centrum z Podczela. Ponadto szereg osób prywatnych i lokali gastronomicznych wsparło organizację turnieju, którym organizatorzy serdecznie dziękują.
Nawet jeśli nie gracie na co dzień w scrabble, warto zajrzeć do klubu scrabblowego START Kołobrzeg spotkania w każdy czwartek w godz. 16.30-20.00 w Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima ul. Frankowskiego 3 – zajęcia są bezpłatne – może znajdziecie nowe hobby?

8 scrabble 2023 760x1024 - VIII Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Scrabble w najbliższy weekend (23-24 września)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend