VSDS z Kołobrzegu na podium międzynarodowego festiwalu

31.05-4.06.2023 w Koninie odbył się 43. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy festiwal dla dzieci w Europie. W tym roku do Konina przyjechała rekordowa liczba uczestników, bo aż 2700 młodych tancerzy i wokalistów z Polski, Ukrainy, Słowacji, Islandii, Litwy, Bułgarii, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.

Do koncertu galowego, w którym występują najlepsi tancerze i wokaliści prowadzi długa droga. W przypadku tancerzy do końca marca należy wysłać materiał video, na podstawie, którego w połowie kwietnia jury przyznaje nominacje do udziału w festiwalu. Później są eliminacje na żywo, finały i dopiero koncert galowy.

Jury tegorocznego festiwalu po obejrzeniu 126 prezentacji w 12 kategoriach podczas eliminacji, a następnie finału do Koncertu Galowego wybrało tylko 37 choreografii! W tym dwie Szkoły Tańca VSDS. 

To jeden z największych sukcesów VSDS, której reprezentanci przywieźli do Kołobrzegu, aż dwie nagrody!

Brązowy Aplauz dla VSDS 78100 formacja hip hop do 12 lat (trenerzy: Paulina Harris, Magdalena Sokołowska). Brązowy Aplauz dla VSDS Company za układ „Magiczny świat Pottera” inscenizacja street dance do 16 lat (trenerzy: Paulina Harris, Magdalena Sokołowska, Alicja Czugała, Tymon Sadowski).

Ogrom emocji, stresu oraz łez radości tancerzy, trenerów oraz opiekunów, ale również rodziców oglądających swoje dzieci na międzynarodowym festiwalu jest nie do opisania. Radość i duma z takiego sukcesu z pewnością rekompensuje trudy przygotowań, godziny spędzone na sali oraz litry wylanego potu. 

Ogromne gratulacje należą się tancerzom, trenerom, opiekunom oraz rodzicom, którzy dla wracających grup przygotowali powitanie godne mistrzów. Miny zaskoczonych dzieci, na długo pozostaną w naszej pamięci.

Wyjazd kołobrzeskich tancerzy był dofinansowany z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg oraz darczyńców, którzy zdecydowali się na wsparcie finansowe zdolnej młodzieży. 

Amberline Kołobrzeg
Troton Ząbrowo
Imperial Kołobrzeg
Rotary Klub Kołobrzeg
Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu Sp. z o.o.

IMG 5535 1024x768 - VSDS z Kołobrzegu na podium międzynarodowego festiwalu
IMG 5326 1024x768 - VSDS z Kołobrzegu na podium międzynarodowego festiwalu
IMG 5425 1 1024x768 - VSDS z Kołobrzegu na podium międzynarodowego festiwalu

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend