W Kołobrzegu ma powstać sklep socjalny. Ceny nawet połowę niższe dla osób w trudnej sytuacji życiowej


Przed Wielkanocą 2021 roku w Kołobrzegu ma zostać otwarty sklep socjalny. Zakupy za nawet połowę ceny będą mogli zrobić seniorzy i podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ale nie tylko.

Fot. Zdjęcie poglądowe 

-Okresowo będą mogły korzystać ze sklepu również osoby, których sytuacja życiowa się pogorszyła, na przykład w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy zdarzenia losowego – mówi Kamil Barwinek, koordynator działań fundacji „Wolne Miejsce” w Kołobrzegu.
I dodaje: – Teraz taki sklep jest otwierany w Katowicach. To jak będzie funkcjonował przez najbliższe miesiące, będzie dla nas takim wzorem do powielenia w Kołobrzegu.

Sklep socjalny planuje otworzyć w Kołobrzegu Fundacja „Wolne Miejsce”. Ta sama, która organizuje „Wigilię dla samotnych” i „Śniadanie Wielkonocne”. Fundacja wystąpiła już do Urzędu Miasta o udostępnienie lokalu. I z tego co udało nam się dowiedzieć, miasto przychyli się do prośby wolontariuszy.

Osoby, które będą mogły korzystać z oferty sklepu socjalnego, otrzymają specjalną kartę wstępu. Zakupy będą mogli zrobić tu z nawet 50-procentowym rabatem. W ofercie będą głównie produkty spożywcze, którym kończy się za kilka dni termin ważności oraz odzież z końcówek kolekcji. 

Jak mówi Kamil Barwinek, fundacja nawiązała juz współpracę z dużymi sieciami handlowymi. Będzie też szukać partnerów na rynku lokalnym. 

Więcej szczegółowych informacji mamy poznać 21 października podczas inauguracji przygotowań do tegorocznej „Wigilii dla samotnych”.

3 komentarze

Napisz komentarz
 1. 30 września, 12:43 Mmmmmm

  Nie chce nic mówić ale tak jak na organizowanych wigiliach wielka nocach widać ludzi którzy naprawdę mają kasy jak… I tam przychodzą dziadowac to i w takim sklepie będzie ich widać w kolejce.

  Reply this comment
 2. 30 września, 13:24 Anonim

  Nie wiem , jak będzie , ale mogę domyślać się , że jeżeli artykuły spożywcze będą tuż przed ich terminem do spożycia , to dlaczego biedni Ludzie mają płacić aż 50 % . Uważam , że będzie na takiej zasadzie , po co wyrzucać artykuły , które za dwa , czy też trzy dni stracą swoją ważność , to lepiej niech biedni Ludzie kupią za połowę wartości i chociaż tyle dyskontom sklepowym się zwróci . Jak dla mnie , jest to zwykłe chamstwo !.

  Reply this comment
 3. 19 grudnia, 19:45 Wiesiek

  Przykładowo w Niemczech istnieją pomoce socjalne i tam nie okradają ludzi biednych!Jeżeli kończy się termin do spożycia produkt to ubodzy dostają go za darmo .A w Polsce robią biznes jak zwykle na tych najbiedniejszych i czym oni się szczyca ! To i tak będzie wyzucone dajcie za darmo jak robią to inne Kraje biznesmeni za dychę wstyd! Taka pseudofundacja nawet na zgniłym jabłku zarobia.Zenada .

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend