W Kołobrzegu pij wodę z kranu. Zobacz porównanie z butelkowaną

You are currently viewing W Kołobrzegu pij wodę z kranu. Zobacz porównanie z butelkowaną

Na stronie spółki Miejskie Wodociągi i Kanalizacja możemy znaleźć grafiki, które udowadniają, że woda w naszych kranach doskonale nadaje się do picia. Do wyobraźni jednak najbardziej przemawia porównanie cen wody butelkowanej i popularnej „kranówki”.

– W naszej spółce w karafkach podajemy wodę z kranu – zapewnia Paweł Hryciów, prezes MWiK – Butelkowaną kupujemy tylko pracownikom, którzy pracują akurat w terenie.

Na dowód wskazuje badania, które spółka przedstawia w formie infografiki (poniżej). Okazuje się, że na przykład woda z ujęcia w Bogucinie ma więcej wapnia niż butelkowany Żywiec Zdrój z ujęcia w Mirosławcu, a woda z ujęcia w Bagiczu i Rościęcinie ma więcej sodu niż Primavera czy Ustronianka. Takich przykładów jest więcej.

Ceny jeszcze bardziej dają do myślenia. Ceny wody butelkowanej za litr wahają się od 1 złotych do 1,8. Za „kranówkę” płacimy….0,00288 zł z ujęcia w Bogucinie i Rościęcinie. Nieco droższa jest woda z Bagicza. Kosztuje ona 0,00376 zł za litr.

– Chwilowe pogorszenie jakości wody może wystąpić jedynie w przypadku prowadzenia przez nas robót budowlanych lub awarii – dodaje Paweł Hryciów. 

Infografiki źródło: mwik.kolobrzeg.pl

Ten post ma 8 komentarzy

 1. On

  Piszemy tu o piciu wody z kranu bezpośrednio czy po przefiltrowaniu?

 2. Anonim

  A gdzie wykaz pozostalych skladnikow?
  Metali ciezkich, pestycydow i innych toksyn??
  Mydlicie tylko oczy tym biednym ludziom!

 3. kilo

  woda w samym ujęciu może czysta, ale gdy popłynie tymi rurami to syfu zabierze ze sobą co nie miara

 4. marvel

  Więc nie narzekajcie Kołobrzeżanie że woda z kranu tak droga. Goście, Turyści przyjeżdżając do Kołobrzegu , oszczędzacie, bierzcie butelki wielorazowego użytku , biegacze, emeryci , dzieci i szczęśliwcy. Woda Ta jest uniwersalna można gotować jajka i umyć zęby , nie wypadną gwarantuje p. Hryciów. Jeśli wody zabraknie w kranie , proszę o powiadomienie Policji , pewnie jakiś spekulant zaczął Ją butelkować . MASAKRA.

 5. nikoś

  Dziś Cała Polska ma u Nas taniej. Nie kupujcie Muszynianki, Żywca. Wystarczy butelka wielorazowego użytku. Każdy kran w Kołobrzegu na wagę Złota, Źródło cennych minerałów. ( p.Hryciów .dyr.Miejskich Wodociągów i Kanalizacji)

 6. Julia

  A gdzie za ten rok wykres 2019 wody co???????

 7. kilo

  A może tak zrobić badania tego co leci z kranu, a nie na wyjściu z wodociągów. U źródełka woda czysta, ale jak przepłynie po rurach do domów to już tak naprawdę nie wiadomo co zabrała po drodze.
  Takie badania mnie śmieszą.

 8. Anonim

  proszę poinformować nas ile jeszcze rur ołowianych funkcjonuje w sieci wodociągowej!

Dodaj komentarz