W niedzielę i tydzień później będą zbierać podpisy

You are currently viewing W niedzielę i tydzień później będą zbierać podpisy

Zbiórka podpisów trwa w całej Polsce. W Kołobrzegu będzie można się podpisać 13 i 20 sierpnia o godz. 14 przy wejściu na kołobrzeskie molo.

Na zdjęciu akcja komitetu inicjatywy ustawodawczej Ratujmy Kobiety 2017 promująca projekt ustawy „O świadomym rodzicielstwie” przy wejściu na kołobrzeskim molo we wtorek. Fot. FB/AkcjaKołobrzeg

Projekt ustawy „O świadomym rodzicielstwie i prawach kobiet zakłada m.in. dostęp do bezpłatnej antykoncepcji, w tym do antykoncepcji awaryjnej, oraz kompleksową – opartą na najnowszej wiedzy naukowej – edukację seksualną dzieci od IV klasy szkoły podstawowej. Dzieci od zerówki do klasy III miałyby uczestniczyć w przedmiocie „Przygotowanie do życia w społeczeństwie i rodzinie”, co ma pomóc w ich ochronie przed tzw. „złym dotykiem”. Nowością jest także wprowadzenie zapisu ochrony prawnokarnej działaczek i organizacji zajmujących się prawami reprodukcyjnymi oraz zakaz manifestacji pod szpitalami z drastycznymi materiałami graficznymi czy z hasłami przeciwko prawom reprodukcyjnym.

Zbiórka podpisów trwa w całej Polsce. Potrzebnych jest minimum 100 tys. podpisów. 

Dodaj komentarz