W niedzielę mieszkańcy chcą protestować przeciwko technologii 5G. Będą w maseczkach i zachowają dystans

You are currently viewing W niedzielę mieszkańcy chcą protestować przeciwko technologii 5G. Będą w maseczkach i zachowają dystans

W najbliższą niedzielę na parkingu przy sklepie Biedronka przy ul. Jedności Narodowej mieszkańcy będą protestować przeciwko technologii 5G. Protestujący zapowiadają, że będą przestrzegać obowiązujących rygorów wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa – zachowają dystans i będą mieli maseczki ochronne. Mają się spotkać o godz. 12.

Fot. Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Na Facebooku zawiązała się grupa „5G – NIE w Kołobrzegu”, do której w krótkim czasie dołączyło ponad 770 członków. W większości są oni przeciwko lokalizacji instalacji 5G w bliskim sąsiedztwie domów.  Ich niepokój wywołały ostatnie prace na maszcie telekomunikacyjnym przy ul. Rybackiej. To od nich wyszła inicjatywa niedzielnego protestu.

Udział w nim zapowiadają też niektórzy mieszkańcy osiedla Bocianie Gniazdo i domków jednorodzinnych przy ul. Ogrodowej, którzy od jesieni zeszłego roku sprzeciwiają się planom operatora PLAY, który dosłownie kilkanaście metrów od ich domów chce postawić ponad 40-metrowy maszt.

Przypomnijmy, że ostatnie nowelizacje prawa pozwalają operatorom sieci komórkowych na jeszcze większą swobodę w budowaniu stacji przekaźnikowych. Więcej pisaliśmy o tym tutaj:  „Nieoczekiwany” efekt specustawy covidowej. Miasto traci wpływ na to gdzie staną maszty telefonii komórkowej. Co z masztem przy ul. Ogrodowej?

Dodaj komentarz