W niedzielę VI Kołobrzeski Dogtrekking

W niedzielę już po raz szósty wystartuje Kołobrzeski Dogtrekking. Start o godz. 11. Rejestracja w punkcie zbiórki dwie godziny wcześniej. Na starcie pojawi się ok.150 opiekunów psów i ich czworonożni podopieczni.

-Tym razem swoich sił spróbujemy na terenach lasów leżących w okolicy Kądzielna. Tam też będzie punkt zbiórki. – piszą na swoim profilu na Facebooku organizatorzy biegu – W tym roku podnosimy trochę poprzeczkę i wydłużamy trasy: SHORT (12 km) oraz LONG (18 km). Dla obu kategorii przewidziane są 3 pierwsze miejsca na podium, a każdy z uczestników otrzyma medal!

Dogtrekking to bieg z psem na orientację- impreza dla każdego, kto ma ochotę wyjść na spacer z psem, pooddychać świeżym powietrzem i dodać do tego nutkę sportowej rywalizacji. Żeby wziąć udział w Dogtrekkingu nie trzeba być sportowcem – wystarczą chęci, pies i wygodne obuwie sportowe. Każdy pokonuje dystans we własnym tempie. Bieg odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody, w gronie wspaniałych ludzi, zwolenników aktywnego spędzania czasu z psem. Gwarantujemy atmosferę zdrowej rywalizacji!

Cała zabawa polega na tym, żeby odnaleźć wszystkie punkty kontrolne ukryte na trasie i z ich kompletem zgłosić się na mecie. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze na metę.

Po skończonej trasie, ognisko dla wszystkich w nagrodę za ciężką pracę! (kiełbaski, chleb, ciasto , ciepłe napoje). W imprezie może wziąć udział naprawdę każdy. Nie ma ograniczeń co do wielkości czy rasy psa. Udział w dogtrekkingu zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu, dostarcza wielu emocji, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, umożliwia kontakt z przyrodą, a przede wszystkim wzmacnia więź pomiędzy człowiekiem a psem. Zabierz ze sobą rodzinę, znajomych, sąsiadów i dołączcie do nas.

PROGRAM IMPREZY:

-09:00 – 10:30 REJESTRACJA
-10:30 – 10:45 ODPRAWA
-10:45 – 10:55 ROZGRZEWKA
-11:00 – START
-15:00 – 17:00 zakończenie biegu, ognisko i ukoronowanie zwycięzców

Organizatorami są Fit2Dogs, Wilcza Ostoja, DogPoint Szkoła dla Psów, Stowarzyszenie Husosky oraz Ratownictwo PARAMEDIC.
Tekst i grafika: Organizatorzy

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend