W sobotę „Muzyczne Pejzaże”. Wstęp wolny

Już w sobotę wyjątkowe wydarzenie muzyczne przy Pomniku Zaślubin z Morzem: „Muzyczne Pejzaże Kołobrzeg”. O godzinie 20. wystąpią: Adam Frankiewicz, Houdinsky oraz Kasia Szymków & Daktyle in dub.

Adam Frankiewicz – reżyser teatralny, kompozytor i performer. Od wielu lat wykonuje kolaże audio na taśmach magnetofonowych – projekt „Grupa Etyka Kurpina” – prace zakończył na 10 albumach wydanych w Niemczech i w Polsce. Jest częścią postdemoscenowego kolektywu PT1210 i jako XCOPYpro komponuje muzykę pod MSDOSem na układzie Yamaha OPL3 oraz miksuje moduły na Commodore Amiga. Współpracował z wieloma fundacjami i grupami niezależnymi realizując spektakle, opery i performanse. Zagrał setki koncertów w nurcie swobodnej improwizacji na kablach, drutach, pustakach, występując na dużych scenach teatralnych w Walencji i Wilnie, na wystawach sztuki współczesnej w Tuluzie, jak i w niszowych undergroundowych piwnicach Lipska i Rotterdamu. Od roku animator Regionalnego Centrum Kultury.

Houdinsky – muzyk i autor tekstów, pochodzący z Kołobrzegu, obecnie żyjący i kontynuujący twórczą podróż w Irlandii. Jako producent muzyczny, pod nazwą dj antisocial przez kilka ostatnich lat zdobywał doświadczenie w świecie muzyki elektronicznej i niezależnej sceny hip-hopowej. W tym czasie można go było usłyszeć przy okazji wydarzeń takich jak Obrazowisko (w duecie NITZ), festiwal Dobre Tony czy cyklicznie odbywających się pod Pomnikiem Zaślubin koncertach Muzyczne Pejzaże. Tym razem, jako Houdinsky, powraca do instrumentów oraz form przekazu, które towarzyszyły mu w zaczątku muzycznej działalności. Po raz pierwszy prezentowany publiczności, przedpremierowy materiał z nadchodzącego albumu Homo Absurdus opiera się na fundamencie muzyki lirycznej, jaki stanowi współistnienie gitary i głosu, które ścierają się następnie z często obcymi i nieprzystępnymi dźwiękami syntezatorów oraz niespokojnym, opartym na samplach rytmie bębnów.

Kasia Szymków & Daktyle in dub – Kasia Szymków (Bhakti Nihal Kaur) – muzyk, certyfikowana terapeutka dźwiękiem oraz metodą Kundalini Jogi Meditative Healing. Nauczycielka jogi hormonalnej i jogi tańca. Gra i prowadzi muzykoterapię w swoim mobilnym studio Bim Bam Bom Healing Singing Bowls. Jest założycielką kreatywnego studia grafiki i multimediów “Shebedo”. Z wielką pasją propaguje świadomy styl życia. 

DAKTYLE to elektroakustyczny duet łączący współczesną elektronikę eksperymentalną z preparowanym żywym instrumentarium. Podczas improwizowanych setów muzycy szukają równowagi pomiędzy szorstką choć często bardzo organiczną elektroniką a zatopioną w pogłosach ambientową przestrzenią pełną spreparowanych akustycznych dźwięków. DAKTYLE tworzą: Marek Sadowski (Krekot) Maciek Jaciuk (SqrtSigil) 

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych impreza odbędzie się na scenie plenerowej RCK.

pejzaże e1688636193157 809x1024 - W sobotę „Muzyczne Pejzaże”. Wstęp wolny

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend