W sobotę w porcie pasażerskim rusza Jarmark Solny

15 lipca na placu przy latarni morskiej rozpocznie się Jarmark Solny. W tym roku dla mieszkańców i turystów przygotowano 27 stanowisk czynnych codziennie od godziny 10 do 17. Jarmark pozostanie tu do 20 sierpnia.

Fot. K2029.eu

Rok temu Jarmark Solny został przeniesiony ze ścisłego centrum w miasta w okolice latarni morskiej. Miejsce to na tyle spodobało się wystawcom i turystom, że w tym roku również odbędzie się w tej lokalizacji.
W tegorocznym asortymencie królować będzie gastronomia i rękodzieło, między innymi regionalne chleby, miody pitne, stanowiska z biżuterią, wyroby ceramiczne, świece zapachowe, mydła, przyprawy, sery, soki, galaretki, konfitury i kamienie szlachetne. Dominować będą natura w połączeniu z tradycją i kulturą, ale też nowoczesnością, rozumianą jako dobry wybór produktów ekologicznych.

Jarmark Solny w założeniu jest cykliczną imprezą nawiązującą do tradycji jarmarków kupieckich, skierowaną do wytwórców regionalnych oraz ich wyrobów – naturalnych produktów spożywczych, przedmiotów sztuki i dawnych wyrobów użytkowych.
Organizatorem Jarmarku Solnego jest Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta we współpracy z podwykonawcami.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend