W środę młodzież będzie kwestować. Nie przechodź obojętnie!

W środę młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika będzie na ulicach Kołobrzegu kwestować z charakterystyczną puszką z czerwonym krzyżem. Pieniądze trafią do PCK, które przygotuje za nie paczki na święta.
– To pomoc dla tych którym przez życie idzie się trochę gorzej – mówi wiceprezes kołobrzeskiego oddziału PCK Nina Błażewicz.
Podania o przyznanie pomocy z PCK są przyjmowane do 10 grudnia. Dotąd z takiego wsparcia korzystało około 80 rodzin. Niestety, w tym roku jest o wiele mniej pieniędzy.
– Nie dostajemy żadnych środków ani z miasta ani z centrali z Warszawy czy ze Szczecina. Mamy tylko to co zbierzemy na ulicach miasta. Zobaczymy więc ile uzbieramy i wtedy kwotę podzielimy przez ilość podań. – dodaje Nina Błażewicz – Dlatego apelujemy o to żeby nie przechodzić obojętnie obok naszej puszki. Nikt tym rodzinom nie pomoże jeżeli my tego nie zrobimy.

Na zdjęciu młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. J. Korczaka w Kołobrzegu, która kwestowała 17 listopada. Zebrali wtedy ponad 800 zł.

Fot. PCK

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend