W tym tygodniu rusza nabór wniosków o przydział mieszkania na Witkowicach. Ile może wynieść czynsz?

Dziś prezydent miasta Anna Mieczkowska ogłosiła start programu „Mieszkania dla rozwoju”. Już od 15 lutego (do 30 kwietnia) można składać wnioski o przydział takiego lokalu.

Mieszkania dla rozwoju to realna alternatywa, dla tych którzy nie mają
możliwości uzyskania kredytu, czy wynajęcia własnego lokalu.
-Ci którzy wezmą udział w programie mogli liczyć na stabilną i bezpieczną umowę najmu – informuje miasto – Co ważne, nie trzeba posiadać dużych zasobów finansowych na wkład własny czy wykończenie lokalu. Zamieszkać będzie można od razu po podpisaniu umowy i dopełnieniu formalności.

Osiedle ma liczyć cztery budynki – łącznie 124 mieszkania. Te są jedno, dwu
i trzypokojowe. Wszystkie wyposażone w rozwiązania proekologiczne –
instalacje fotowoltaiczne, system „małej retencji”, a nawet w stację
ładowania pojazdów elektrycznych.
Za najmniejsze mieszkanie jednopokojowe (26 mkw.) czynsz ma wynieść nieco ponad 900 zł plus media.

Koszt budowy czterech budynków to 34 060 774,54 zł brutto. Inwestycje realizuje Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
Wnioski o „Mieszkanie dla rozwoju” składa się tylko elektronicznie przez
stronę witkowice.kolobrzeg.eu. Aby złożyć wniosek należy mieć wcześniej założony profil zaufany. Jego utworzenie nie jest trudne – wystarczy wypełnić internetowy formularz i potwierdzić go w którymś z urzędów.

Pod tekstem publikujemy plakat, na którym umieszczone zostały najważniejsze informacje, w tym zasady przeprowadzenia naboru wniosków. Publikujemy również zapis wideo dzisiejszej konferencji z placu budowy, w której wzięli udział Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu, Robert Cieciora, prezes KTBS-u oraz Karol Królikowski, naczelnik miejskiego Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej.

witkowice plakat 724x1024 - W tym tygodniu rusza nabór wniosków o przydział mieszkania na Witkowicach. Ile może wynieść czynsz?

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend