Wciąż nie ogłoszono konkursu na dyrektora szpitala. Termin mija 7 października

You are currently viewing Wciąż nie ogłoszono konkursu na dyrektora szpitala. Termin mija 7 października
  • Post category:Info
  • Post comments:0 Komentarzy

Regionalny Szpital w Kołobrzegu od początku sierpnia nie ma dyrektora. Jego obowiązki pełni Małgorzata Grubecka, która wcześniej była zastępcą dyrektora ds. pielęgniarstwa. Kiedy możemy się spodziewać obsady tego stanowiska?

Przypomnijmy, że zaledwie po dwóch miesiącach szefowania kołobrzeskiej lecznicy 7 sierpnia zarząd województwa odwołał Agnieszkę Ostrowską. Powód? Szwankować miała komunikacja z załogą szpitala. Zarząd powierzył obowiązki dyrektora Małgorzacie Grubeckiej, wcześniej zastępcy dyrektora ds. pielęgniarstwa.

– Przygotowania do ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu trwają.  – informuje Łukasz Jucha z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego woj. zachodniopomorskiego. – Zgodnie z przepisami prawa, na wszczęcie postępowania konkursowego od momentu odwołania poprzedniego szefa placówki, są dwa miesiące. Powinno zatem to nastąpić najpóźniej do 7 października. Wszczęcie postępowania oznacza powołanie Komisji Konkursowej, która opracuje warunki konkursu, a w ślad za tym ogłaszany jest nabór ofert.

W ostatnim konkursie o stanowisko szefa Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu starało się dziewięciu kandydatów.

Dodaj komentarz