We wtorek konsultacje w sprawie zakazu wjazdu samochodem do portu pasażerskiego. Wstęp wolny

You are currently viewing We wtorek konsultacje w sprawie zakazu wjazdu samochodem do portu pasażerskiego. Wstęp wolny

We wtorek (23 czerwca) o godz. 13 przy bindażu na Placu Koncertów Porannych odbędą się konsultacje społeczne ws. planowanego przez miasto zakazu wjazdu do portu pasażerskiego.

– Porozmawiajmy o proponowanych zmianach organizacji ruchu w obrębie ulic Towarowa, Morska, Obrońców Westerplatte, Portowa, Spacerowa, Cicha. Zmieniajmy Kołobrzeg razem, tak aby był jeszcze bardziej przyjazny nam i turystom – zachęca prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska.

Zgodnie z planem Urzędu Miasta, samochodem będzie można dojechać ulicą Towarową tylko do łącznika, z którego wyjedziemy w ulicę Obrońców Westerplatte. Jeżeli zakaz wjazdu zostanie wprowadzony, z ruchu kołowego zostanie wyłączony fragment miasta obejmujący dalszą część ulicy Towarowej, ulicę Morską i fragment Obrońców Westerplatte.

Wjechać będą mogły tylko pojazdy służb komunalnych, taksówki i osoby posiadające zezwolenia wydane przez Urząd Miasta lub przepustki dla mieszkańców. Z kolei dostawy towarów będą możliwe w wyznaczonych godzinach.

W zamkniętej części dzielnicy portowej zostaną zlikwidowane strefy płatnego parkowania, a wjazd na duży parking w tej części miasta będzie możliwy od strony ul. Portowej, wyjazd łącznikiem Portowa/Spacerowa.

Prezydent rozważa również zakaz wjazdu autokarów w obrębie tych ulic. Ograniczenie ruchu samochodowego w porcie miałoby zacząć obowiązywać jeszcze w lipcu.

Dodaj komentarz